Ostrov Penang bývá označován za perlu Orientu. Ostrov Penang nabízí jednak krásné široké pláže, ale i řadu památek. Provincii Penang tvoří malá část pobřeží s městem Butterworth, ale hlavně ostrov Penang. Ostrov spojuje s pobřežím most dlouhý 13 kilometrů. Je to nejdelší most v jihovýchodní Asii.

Hlavním městem ostrova je Georgetown.

Penang byl vždy místem dobrodruhů, umělců a snílků. V roce 1786 věnoval sultán ostrov Francisi Lightovi, který zastupoval východoindickou společnost, výměnou za ochranu proti nepřátelům. Byl přejmenován na Ostrov Prince z Walesu. Light zde založil městečko Georgertown na počest prince, který se později stal králem Georgem IV. Light také rozdával půdu novým přístěhovalcům a to přitahovalo stále nové osadníky, především z Asie.

Pulau Penang

Pulau Penang

Provincie, která byla v roce 1786 téměř neosídlená, se brzy stala místem s 10 tisíci obyvateli, kteří pěstovali především koření. Penang byl v 19. a 20. století centrem mezinárodního obchodu, ale nikdy nezažil hospodářský rozmach jako třeba Singapur. I proto zůstala většina skvostů koloniální architektury dodnes nepoškozena.

Dnes patří Penang mezi metropole plné života, kde se mísí východní kultura s kulturou západu.

Krásné pláže na ostrově Pulau Penang

Krásné pláže na ostrově Pulau Penang

Zajímavá místa ostrova Penang

Pro návštštěvníky bude patřít k nejzajímavějším výkvět maurské architektury – mešita Jala Acheen, nejstarší anglikánský kostel v Malajsii St.George. Ve Wat Chaymangkalaram uvidíte ukrytou 33 metrů dlouhou sochu ležícího Budhy.

Necelých 15 kilometrů od Georgetownu stojí „Chrám azurového obláčku“, který je také známý pod názvem „Hadí chrám“.

Georgetown

Georgetown

Moderní dobu charakterizuje kolejová lanovka na Penang Hill.

Asi 10 kilometrů od Georgetownu je umístěna botanická zahrada „Waterfall Garden“ a vedle ní se nachází chrám Natukkotai.

Kromě toho zde najdete batrikové dílny, motýlí farmu, muzea.

Penang určitě osloví každého turistu, protože je možné tady najít celé spektrum zajímavostí a aktivit, takže si tady najde to své skutečně každý cestovatel či turista.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Penang

Klikněte pro zobrazení nabídky Pulau Penang: zájezdy nebo Pulau Penang: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Pulau Penang!