Hadí chrám (Snake temple) je pravděpodobně jediný svého druhu na světě. Chrám byl vybudován na jihovýchodě ostrova Penang roku 1875, a to na památku Chor Soo Konga, budhistického mnicha, o kterém vypráví legendy jako o léčiteli. Jeho oddaní se zde vždy šestý den prvního lunárního měsíce, tedy v den jeho narozenin, přicházejí modlit třeba až z dalekého Singapuru či Tchaj-wanu. V tento den se zde pravidelně objevují také hadi.

Hadí chrám (Snake temple) Hadí chrám (Snake temple)

© Attila JANDI / Shutterstock.com

Sochu populárního léčitele přinesl na ostrov Penang mnich z Číny. Legenda praví, že jakmile byla socha dokončena a chrám dostaven, nastěhovali se do něj zmije. Proto se mu začalo říkat Hadí chrám.

V hlavním sále chrámu uvidíte obrovský těžký zvon z roku 1886, který zvoní vždy první a patnáctý den v měsíci čínského kalendáře, kdy vyzývá obyvatele nebe a pekla k modlitbám. Na konci chrámu je hadí bazén, ve kterém místo vody najdete ovocné stromy a v nich ukryté hady.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Hadí chrám (Snake temple)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Hadí chrám (Snake temple), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!