Mešita Acheen, oficiálně nazývána Masjid Lebuh Acheh, je minaretem postaveným v egyptském stylu. Jedná se o atypickou stavbu, jelikož většina mešit v Georgetownu jsou postaveny v maurském stylu.

Mešita byla postavena roku 1808 zámožným arabským obchodníkem z Acehu v nejstarší části Georgetownu a patří také k nejstarším mešitám na celém Penangu.

Dovnitř je turistům bohužel vstup zakázán, ovšem fotografování povoleno je, takže je možné udělat pěkné snímky hlavní modlitebny a minaretu i ze vstupního prostoru do mešity.

Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh) Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh)

© reezuan / Shutterstock.com

Jak se do mešity Acheen (Masjid Lebuh Acheh) dostat

K mešitě Acheen (Masjid Lebuh Acheh) se jednoduše dostanete autobusy Rapid Penang. Jede jich tam spousta, namátkou jsou to čísla 10, 103, 301, 302, 308, 401 nebo U502 do Jalan Masjid Kapitan Keiling.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh)

Láká vás Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh)? Hledáte-li zájezdy do destinace Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Mešita Acheen (Masjid Lebuh Acheh), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.