Na severovýchodě ostrova Penang leží metropole Georgetown, která se stala administrativním a obchodním centrem celého ostrova Penang. Je nejhustěji obydleným městem Malajsie a je také velmi otevřené různým kulturám. Vedle sebe zde v poklidu žijí křesťané, číňané, muslimové i hinduisté.

Co nabízí Georgetown

Georgetown nabízí pestrou směs čínské, křesťanské, muslimské i hinduistické kultury v tom nejmírumilovnějším provedení. Město je po celé zemi známé svým liberálním postojem. Tuto svou etnickou provázanost berou obyvatele Georgetownu velmi vážně, proto se zde nepracuje v sobotu odpoledne a neděli, kdy je město také velmi klidné, oproti jiným dnům. Může se vám tedy stát, že v tuto dobu ve městě nenajdete jedinou otevřenou restauraci či obchod. Město obecně žije takovým uvolněnějším tempem. Brzy ráno bývají otevřené pouze čínské obchody, ostatní se probouzí později, proto je opravdu rušno až kolem poledne a večer.

Georgetown

Georgetown

Georgetown založil roku 1786 britský obchodník Francis Light, jméno dostalo podle britského krále Jiřího III. Vzhledem k pestrému kulturnímu dědictví bylo město roku 2008 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Centrum Georgetownu je dobou nepoznamenané a zachovalo si mnohé z koloniální doby. Můžete se procházet po ulicích s jednopatrovými domky s pestře zdobenou fasádou.

Mezi zajímavosti města patří Cheong Fatt Tze Mansion – indigový čínský dům byl hlavním sídlem Cheong Fatt Tze, jenž byl známý jako „Rockefeller Východu“ a „JP Morgan Číny“. Mezi další zajímavá místa patří radnice, Fort Cornwallis, Armenian Street a Little India.

Pohled na Georgetown

Pohled na Georgetown

Georgetown je pověstný svým nočním životem. V ulicích můžete pozorovat dlouho do noci rušný život, nebo se zúčastnit některé z diskoték, které jsou na muslimské poměry dost divoké.

Zajímavostí je, že po městě se můžete pohybovat typickými čínskými drožkami. Žije zde totiž poměrně silná čínská komunita, která si zde vytvořila několik čínských čtvrtí.

Zajímavosti Georgetown:

Georgetown je město, které má turistům jistě co nabídnout. Památek a zajímavých míst je zde skutečně poměrně dost a za jeden den je všechny projít spíše nestihnete, ačkoli při rychlochůzi byste je oběhnout snad stihli.

Nejznámějšími památkami jsou zejména mnohé chrámy (zejména chrám Hainan, chrám Kuan Yin Teng), známá je rovněž mešita Acheen a v pozadí zájmu určitě nestojí ani místa jako je budova radnice města, památník královny Viktorie a zejména pevnost Cornwallis. Za krátký výlet určitě stojí i pahorek Penang (Penang Hill) kousíčk za městem.

Botanické zahrady

Nachází se nedaleko od pahorku Penang a jsou známé také jako zahrady vodopádů. Z vrcholku Penangu stékají pěkné kaskády. Vidět zde můžete orchideje, kaktusy a léčivé rostliny.

Město Georgetown na ostrově Pulau Penang Město Georgetown na ostrově Pulau Penang

© lenisecalleja.photography / Shutterstock.com

Jak se do města Georgetown dostat

Lodě připlouvají do Raja Tun Uda terminálu na Weld Quay (Pengkalan Weld) na východní straně města, odkud se autobusem dostanete do města.

Letadlem se se společností Air Asia dostanete přes Penang Airport  z/do hlavních destinací Malajsie, jakými jsou Kuala Lumpur, Kuching, Johor Bahru, Kota Kinabalu nebo Langkawi, také do Singapuru, Hong Kongu, Indonésie a Thajska.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Georgetown

Dovolená Georgetown je dobrou volbou pro každého, koho láká Malajsie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Georgetown a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!