Pahorek Penang (Penang Hill) je vysoký 821 metrů a jeho součástí jsou překrásné zahrady, restaurace, hotely a hinduistický klášter. Samému vrcholu kraluje mešita. Nahoru se dostanete buď lanovkou, nebo po turistických stezkách.

Výhled na Georgetown z pahorku Penang

Výhled na Georgetown z pahorku Penang

Jedná se o první koloniální stanici postavenou na malajském poloostrově po příchodu Britů, asi 6 km od Georgetownu, tvořenou částmi West Hill, Bukit Laksamana, Tiger Hill, Flagstaff Hill a Government Hill. Místní i zahraniční turisté se zde často jezdívají ochladit, zdejší teplota je totiž v průměru o 5 stupňů nižší než v hlavním městě ostrova Pulau Penang. Jezdí sem ovšem také kvůli poslednímu kousku tropického deštného pralesa, který na Penangu zůstal.

Lanovka na pahorek Penang nad městem Georgetown

Lanovka na pahorek Penang nad městem Georgetown

Původně se měly na pahorku pěstovat jahody. Záměr Francise Lighta nebyl zcela naplněn, vzhledem k obtížnému podrobení si lesní oblasti, nicméně dodnes se pahorku Penang lidově říká Strawberry Hill, neboli Jahodový kopec.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pahorek Penang

Pahorek Penang je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Pahorek Penang či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)