Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany by se dalo také pojmenovat orangutaní sirotčinec. Hlavní činností tohoto centra je péče o zraněné orangutany, nalezené na okolních banánových plantážích nebo také orangutany, objevené pracovníky rezervace v oblasti severního Bornea.

Centrum bylo založeno v roce 1964 a rozkládá se na ploše 40 km2. Nabízí jednu z největších atrakcí státu Sabah. Spíše jak nemocnici však připomíná cirkus. Toto místo se stalo obrovským lákadlem pro turisty. Finance, které sem návštěvníci přínášejí, bývají použity na péči o tato zvířata.

Orangutani v rehabilitačním centru Sepilok

Orangutani v rehabilitačním centru Sepilok

Velmi často zde končí mláďata orangutanů, jejichž rodiče přišli o život díky domorodým zemědělcům. Ti v těchto lidoopech spatřují vážné škůdce své úrody. Končí zde také orangutani zabavení pašerákům, pytlákům a obchodníkům se zvířaty.

Toto zařízení je ale také součástí rozsáhlé lesní rezervace Kabili Sepilog. V ní se trvale usadilo na 80 divokých orangutanů.

Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany

© Lano Lan / Shutterstock.com

Rehabilitační centrum Sepilog slouží ovšem také jako vzdělávací centrum pro místní obyvatele. Zde se zblízka seznamují s orangutany a získávají k nim kladný vztah. Slouží také turistům, kteří zde mohou zblízka pozorovat orangutany v přirozeném prostředí.

Návštěvníci se ovšem k orangutanům nesmějí přibližovat ani se jich dotýkat, krmit je a navazovat s nimi nějaký kontakt, protože hlavním cílem tohoto místa je záchrana a výchova opuštěných mláďat a jejich navrácení do divoké přírody.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany

Zaujal vás náš článek o destinaci Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany v Malajsii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Rehabilitační centrum Sepilok pro orangutany nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Malajsii je skvělá volba!