Název Pulau Tiga v překladu znamená – tři ostrovy. Ostrovy jsou velmi mladé, vznikly sopečnou činností v roce 1897!

Národní park Pulau Tiga se nachází severně od přístavu Kuala Penyu ve státě Sabah. Od roku 1933 byla oblast pod ochranou lesní rezervace a v roce 1978 byla vyhlášena národním parkem. Park zahrnuje 158 km2 většinou oceánu. Zahrnuje i tři ostrovy – Pulau Tiga, Pulau Kalampunian Besar a Pulau Kalampunian Damit.

Národní park Pulau Tiga

Národní park Pulau Tiga

Pulau Tiga je pokrytý hustou vegetací s občasnou erupční činností ve formě bublajícího bahna. Poslední vylití bahna bylo na počátku roku 1960.

Pulau Kalampunian Besar je písčina. Ostrov se chlubí svým bílým pískem a průzračnou vodou. Patří k velmi populárním pro potápění a šnorchlování.

Ostrov Pulau Kalampunian Damit tvoří vlastně jen obrovský kámen. Je známý pod názvem Hadí ostrov. Je to místo páření vysoce jedovatých mořských hadů. Tak pozor 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Pulau Tiga

Národní park Pulau Tiga je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Národní park Pulau Tiga či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Malajsie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)