Národní park Similajau leží asi 30 kilometrů od města Bintulu. Nabízí deštný prales, pláže z bílého a zlatého písku, skalnaté pláže s výhledem na Jihočínské moře. Park je bohatý na flóru a faunu.

Byl založen 1.12.1976 a otevřen 20.4.1978. Původně zaujímal 70 km2 lesa. Dalších 19 km2 bylo k parkuk přiřazeno 17.2.2000 a nyní tvoří celkévá plocha parku 90 km2.

Národní park Similajau Národní park Similajau

© Great holiday travel, www.ghtborneo.com

Flóra parku se skládá ze tří hlavních typů – plážový, kerangas (typ vlhkého lesa) a smíšený dipterocarpový les.

Faunu tvoří 24 druhů savců, včetně gibonů a dlouhoocasých makaků. Bylo zde zaznamenáno 185 druhů ptáků, včetně zoborožců a stěhovavých vodních ptáků. Najdeme zde i krokodýly, několik druhů delfínů, občas zelené želvy.

Zajímavá místa parku Similajau

Batu Mandi

Nachází se u ostrova Sulawesi. Je to černá holá skála na konci stezky Batu Anchau, asi 2 km od informačního centra. Místo je přístupné pouze lodí během odlivu. Milovníci přírody zde mohou obdivovat mořský život a rozmanité ptáky. Dá se tu také rybařit.

Turtle Beach

Je vzdálený asi 7 kilometrů od informačního centra. Je to místo, které si vybraly želvy pro kladení svých vajíček. K tomu jim každoročně vyhovují měsíce březen až září.

Golden Beach

Nádherný dlouhý úsek pláže se zlatým pískem. Od informačního centra je vzdálené asi 10 kilometrů. Taktéž je to vhodné místo pro kladení želvích vajíček.

Bazén Sebubong

Přírodní bazén u řeky Sebubong. Místo je přístupné pouze na člunu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Similajau

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Similajau: zájezdy nebo Národní park Similajau: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Similajau!