Množství hezkých staveb z koloniálního období na vás čeká ve městě Santiago de Cuba a naleznete je hlavně v historické části města, do které spadá náměstí Parque Céspedes, chlouba a hlavní náměstí města. Místo, na kterém se událo také mnoho zajímavých momentů z hlediska kubánské historie.

Historie Parque Céspedes

Původně se náměstí jmenovalo Plaza de Armas. Název Parque Céspedes získalo později, podle Carlose Manuela de Céspedes, hrdiny v bojích za nezávislost. Na jeho počest je zde umístěn památník s bronzovou bustou. A právě na tomto náměstí 1. ledna 1959 stovky lidí v čele s Fidelem Castrem oslavily vítězství revoluce.

Parque Céspedes s radnicí města Santiago de Cuba

Parque Céspedes s radnicí města Santiago de Cuba

Co na náměstí Parque Céspedes uvidíte

Náměstí lemují velmi hezké koloniální budovy. Může se pochlubit například mohutnou katedrálou Catedral de Nuestra Señora de la Asunción. Původ toho kostela sahá až do roku 1528, ale od té doby byl několikrát poškozen zemětřesením, požárem i nájezdy pirátů, několikrát byl opravován a přestavován. Konečnou podobu tak katedrála získala až v roce 1922.

Pozoruhodný je také dvoupodlažní koloniální dům Diega de Velázqueze – Casa de la Velázquez z roku 1522, který je nejstarším obytným domem na Kubě. Dnes zde sídlí Museo de Ambiente Cubano, kde můžete vidět nábytek, sklo či vázy, které zdobily domácnosti bohatých plantážníků. Neméně zajímavá je i neoklasicistní budova radnice Ayuntamiento, dříve guvernérský palác, postavený v 16. století. Z balkónu této budovy přednášel Fidel Castro první lednový den roku 1959 svůj známý projev.

Casa de la Velázquez v Parque Céspedes

Casa de la Velázquez v Parque Céspedes

Na náměstí Parque Céspedes najdete také hotel Casa Granda – budovu z roku 1914. Z restaurace, která je na střešní terase, si můžete vychutnat výhled na celé náměstí, ale i hory a moře.

Zajímavosti v blízkosti náměstí

Pokud se budete pohybovat po Parque Céspedes, nebudete to mít odtud daleko k bývalé ochranné pevnosti Balcón de Velázquez, odkud je krásný výhled na moře i na město. Daleko není ani nejznámější ulice města Padre Pico.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Parque Céspedes

Láká vás Parque Céspedes? Hledáte-li zájezdy do destinace Parque Céspedes, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Parque Céspedes, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.