Katedrálu Catedral de Nuestra Señora de la Asunción naleznete ve městě Santiago de Cuba. Původ kostela sahá až do 16. století, kdy v místě dnešní katedrály, stálo několik jejích předchůdců. Kostel byl však několikrát poničen silným zemětřesením a dokonce i požárem, opakovaně byl také vypleněn piráty, kteří napadli město. Současnou a zatím konečnou podobu dostala katedrála až v roce 1922.

Historie Catedral de Nuestra Señora de la Asunción

První zmínky o vzniku kostela pocházejí ze začátku 16. století. V roce 1527, relativně krátce po svém vzniku, byla katedrála poškozena požárem a rok na to se začalo s její přestavbou. V průběhu 16. a 17. století, se katedrála také stávala častým cílem pirátských útoků. V roce 1662 byla napadena piráty pod vedením Henryho Morgana, kteří ji vypálili a vyplenili. Škody, které piráti na katedrále napáchali, se sice opravovaly, nicméně následovalo několik silných zemětřesení, při kterých byla katedrála opětovně velmi vážně poškozena.

Západ slunce u Catedral de Nuestra Seňora de la Asunción

Západ slunce u Catedral de Nuestra Seňora de la Asunción

V roce 1678 silné zemětřesení zničilo kapli a poškodilo i hlavní část katedrály a rok na to zasáhl Santiago hurikán a další zemětřesení, které dílo zkázy dokonalo a poničilo i zbytky katedrály.

Se stavbou nové katedrály se pak začalo roku 1686. Trosky byly zbourány a na stejném místě byla postavena nová katedrála. Další velmi silné zemětřesení, které Santiago de Cuba zasáhlo roku 1766, však poškodilo i tuto katedrálu, takže se znovu bouralo, stavělo a opravovalo.

A ani poté nebyl v oblasti Santiaga klid a další zemětřesení, při kterých byla katedrála nějakým způsobem poškozena, přišla v letech 1852 a 1932. Z těchto údajů je tedy patrné, že z původního kostela, který v tomto místě stával, nezůstal kámen na kameni a proběhla řada nových staveb a různých oprav, než katedrála Catedral de Nuestra Señora de la Asunción dostala svou dnešní podobu.

Catedral de Nuestra Senora de la Asunción

Catedral de Nuestra Senora de la Asunción

Čím je katedrála Catedral de Nuestra Señora de la Asunción zajímavá

Žlutobílá budova Catedral de Nuestra Señora de la Asunción, kterou poznáte podle dvou věží a sochy anděla nad vstupem, je hezká samozřejmě jak zvenčí tak i uvnitř, kde můžete vidět nádherné stropní fresky. Pod podlahou katedrály je ukryta hrobka, ve které jsou uloženy ostatky zakladatele města Santiago de Cuba, Diega Velázqueze.

Kde Catedral de Nuestra Señora de la Asunción naleznete

Catedral Nuestra Señora de la Asunción, stojí na náměstí Parque Céspedes. Mimo katedrálu, na náměstí můžete vidět také další zajímavé stavby, jako třeba nejstarší obytný dům na Kubě Casa de la Velázques či neoklasicistní budovu radnice Ayuntamiento, která dříve sloužila jako guvernérský palác a pochází z 16. století.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Catedral de Nuestra Señora de la Asunción

Catedral de Nuestra Señora de la Asunción je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Catedral de Nuestra Señora de la Asunción či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)