Poklidně působící provincii Ciego de Ávila v centrální části Kuby pokrývají z velké části rovinaté savany, pastviny a ponuré bažiny, takže její hlavní význam spočívá převážně v zemědělské produkci.

Historie Ciego de Ávila

Provincie Ciego de Ávila byla až do roku 1976, součástí sousední provincie Camagüey a teprve za vlády Fidela Castra byla uznána samostatnou provincií. Hlavním městem se pak stalo relativně mladé stejnojmenné městečko Ciego De Ávila, které bylo založeno teprve v roce 1840 a mělo tou dobou pouhých 263 obyvatel. Jeho historie tedy není nikterak závratná a tomu odpovídá také absence zajímavých koloniálních staveb.

Klasická americká auta v Ciego de Ávila Klasická americká auta v Ciego de Ávila

© Fotos593 / Shutterstock.com

Dříve městečko s pouhou hrstkou obyvatel nabylo na důležitosti v první válce za nezávislost, kdy zde roku 1869 Španělé postavili obranný vál (La Trocha de Júcaro a Morón), kterým se snažili zastavit postup kubánské osvobozenecké armády. Na 50 kilometrů dlouhá obranná linie se stala jednou z největších vojenských koloniálních staveb Španělů a je zároveň technickou památkou Kuby.

Zajímavosti provincie Ciego de Ávila

Pro turisty mohou být zajímavá jen dvě města, a to hlavní město, které nese stejný název – tedy Ciego de Ávila. A pak menší, ale malebnější a také podstatně starší městečko Morón, v blízkosti severního pobřeží. Převážná většina turistů, kteří do provincie Ciego de Ávila zavítají, míří na přilehlé ostrůvky v souostroví Jardines del Rey – Cayo Coco a Cayo Guillermo a blízké městečko Morón, pak někteří z nich navštíví v rámci jednodenního výletu.

Ve městě Ciego de Ávila Ve městě Ciego de Ávila

© Klasická americká auta v Ciego de Ávila

Morón je někdy také přezdíván jako město kohouta, a to díky bronzové soše, kterou tady uvidíte a oproti hlavnímu městu provincie je v Morónu i několik architektonicky zajímavých budov. Poblíž města Morón stojí za návštěvu i jezera Laguna de la Leche (v překladu Mléčné jezero, které je největší sladkovodní nádrží na Kubě a zajímavé je svým mléčným zbarvením, které způsobují vápencové usazeniny) a Laguna de Redonda. Tato oblast je oblíbená hlavně pro rybolov a turisté si mohou užít také plavbu lodí po jezeře.

Jak se do provincie Ciego de Ávila dostanete

Ciego de Ávila leží na hlavní kubánské dálniční tepně Carretera Central. Z Havany je provincie vzdálená přibližně 460 kilometrů a tedy cirka 5 a půl hodiny cesty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ciego de Ávila

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Ciego de Ávila a nebo další spoustu zájezdů na Kubu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Ciego de Ávila a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!