Lido di Jesolo je největší přímořské letovisko na východní straně benátské laguny. Je vzdálené 3 kilometry od městečka Jesolo a 50 kilometrů severovýchodně od Benátek.

Jesolo bylo původně římskou osadou Equilio. Celých 11 století byla oblast Jesola ovládána benátskými dóžaty. Dnes má Jesolo 23 tisíc stálých obyvatel.

Lido di Jesolo je rozděleno na tři části – Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro). Jednotlivé části spojuje autobusová doprava.

Lido di Jesolo

Lido di Jesolo

Co nabízí Lido di Jesolo

Pochlubit se může 15 kilometrů dlouhou pláží s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, ale i rušným denním i nočním životem. Nabízí zajímavé procházky po několikakilometrové pěší zóně. Podél letoviska vede 4 kilometry dlouhá promenáda na hlavní třídě Via Bafile, s obchůdky, restauracemi, kavárnami, diskotékami a obchody – v noci se přemění na rušné korzo. Zajímavé je i historické centrum Jesola s kostelem a zvonicí svatého Jana Křtitele.

Moře je zde čisté, ale u břehu může být zakaleno zvířeným jemným pískem, který přinášejí nedaleko ústící horské řeky Sile a Piave. Po většinu sezony je moře klidné. Přispívají k tomu vlnolamy kolmo vybíhající do moře. V moři se najde několik zajímavých míst pro potápění.

Promenáda v Lido di Jesolo

Promenáda v Lido di Jesolo

Pláž je pokryta jemným pískem a z části ji lemují borové háje. Vyhlášená je pláž Jesola pro svůj pozvolný a bezpečný vstup do moře. Je ideální pro děti a neplavce. Najdete tu pláže veřejné i soukromé. Pás ležící u vody před slunečníky je vždy veřejný a je možné použít vlastní slunečníky. Výše položená část je většinou soukromá, dá se zde pronajmout plážový servis.

Středisko každoročně získává ocenění Modrá vlajka za kvalitu a čistotu pláží a úroveň služeb.

Spokojeni zde budou jak sportovci, tak i turisté toužící po kultuře. K dispozici jsou vodní sporty, golf, cyklistika, tenis, vodní park Aqualandia, lunapark Jesolandia, trekking, plachtění.

Gurmány jistě potěší nepřeberná nabídka restaurací s čerstvými pokrmy z mořských plodů.

Z letoviska je možné pořádat výlety do Benátek, Caorle nebo Padovy. Navštívit můžete i Veronu, Vicenzu nebo Treviso.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lido di Jesolo

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Lido di Jesolo? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Lido di Jesolo nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!