Bibione je italské přímořské středisko v regionu Veneto. Leží mezi letovisky Lignano a Caorle. Je to část města San Michele al Tagliamento. Žije zde asi 2000 stálých obyvatel, avšak v létě se jejich počet mnohonásobně zvýší. Je proslulé dlouhými písečnými plážemi, zelení, perfektní vybaveností a kvalitní infrastrukturou.

Bibione je ze všech stran obklopeno vodou, takže připomíná ostrov. Na západě hraničí s ústím řeky Tagliamento, na jihu s Jaderským mořem a na severovýchodě s kanálem Lugugnana, jenž ohraničuje údolí Vallesna a Valgrande. Bibione nabízí vhodnou kombinaci přírodních krás, zábavy i poznání.

Bibione

Bibione

Rozvoj letoviska Bibione

Ještě v roce 1959 tu kromě bažin plných komárů nebylo téměř nic. Potom zde byla vysazena rychlerostoucí vegetace, zejména kanadské topoly, a situace se změnila. V 80. letech 20. století se zde začaly stavět hotely, které přilákaly zejména české, slovenské a polské turisty. V 90. letech se k nim přidali turisté z Německa. Potom se ale uklidnila bezpečnostní situace v Chorvatsku a zájem o Bibione poněkud opadl. Přesto sem stále rádi jezdí rodiny i jednotlivci, často se sem pořádají skupinové zájezdy a setkáte se i se školními kolektivy.

V roce 2011 Bibione oslavilo 55. výročí vzniku a stále se rozvíjí. Najdete zde bytové komplexy, přes 1000 obchodů, mnoho sortovních zařízení, příležitostí pro zábavu i kulturní a společenské akce. Stále se tu zvyšují možnosti pro aktivní odpočinek.

Co nabízí Bibione

Bibione je součástí takzvané Benátské riviéry, která leží (nečekaně) v okolí Benátek, na níž se rozkládají další proslulá přímořská letoviska.

Samotné Bibione se dělí na čtyři části:

  1. Lido del Sole
  2. Lido del Pini
  3. Spiaggia
  4. Pineda

Každá z těchto částí má své osobité kouzlo. Lido del Sole je klidným místem, pravým opakem je Spiaggia s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou. V Lido del Pini vás upoutá maják, v Pinedě zase rodinné domky a samostatné vilky.

Pláž v Bibione

Pláž v Bibione

Největším lákadlem Bibione je 8 kilometrů dlouhá pláž, jež se pozvolně svažuje do moře a je proto vhodná pro rodiny s dětmi. Mořská voda je zde průzračně čistá. Vysoký obsah jodu a soli má léčivé účinky. Čistá a udržovaná pláž nabízí veškerý plážový servis. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, sprchy, WC, převlékárny a středisko první pomoci. Můžete si zde zahrát fotbal, volejbal, basketbal i jiné plážové sporty. Na pláži se dá vypůjčit sportovní vybavení pro windsurfing, kiting, jachting, plachtění, jízdu na vodních lyžích nebo šlapadlo.

Pláž sice navštěvuje velké množství lidí, ale její šířka okolo 200 metrů je zárukou toho, že si vždy pro sebe volné místo najdete.

Ubytování je možné v kvalitních hotelech a rezidencích za rozumnou cenu.

Pro děti je tady lunapark s atrakcemi, pro milovníky sportu půjčovny jízdních kol, skútrů a in-line bruslí.

K nejznámějším sportovním střediskům patří Beverly Hill v Lido del Pini. Nabízí otevřený bazén, tenisové kurty s antukou i umělým povrchem, hřiště na malou kopanou s umělým povrchem, hříště na soft tenis, trampolíny, dětské hříště, restauraci. Největší tenisový areál – Centro Tennistico Comunale – vlastní 4 kurty s umělým osvětlením, 3 kurty s umělým povrchem, 2 zastřešené kurty. O víkendech se pro hosty konají turnaje. Pro mladší návštěvníky jsou zde otevřeny dvě velké diskotéky. Každé úterý se konají na parkovišti před lunaparkem oblíbené trhy. V září zde můžete navštívit oblíbený festival Septemberfest.

Lunapark v Bibione

Lunapark v Bibione

Letovisko Bibione a jeho okolí je protknuto značenými stezkami pro horská kola nebo kolečkové brusle. Z Bibione do Caorle vede cyklistická stezka dlouhá 58 kilometrů.

Bibione se stalo i významným termálním centrem pobřeží Jadranu. Od roku 1996 je zde kompletně vybavené lázeňské centrum. Řídí se vysokými kriterii, jež umožňují uspokojit nejnáročnější požadavky návštěvníků. Středisko je umístěno v rozsáhlém parku se stromovým hájem a květinami. V lázních si můžete dopřát bahenní lázeň a sprchu, terapeutickou lázeň, aerosol s inhalací, masáže, reaktivace, saunu, počítačově sestavenou dietu, kosmetickou masáž i masáž proti celulitidě. Lázně disponují krytým a otevřeným bazénem.

Svou polohou je Bibione ideálním místem pro poznávání památek a krás severní Itálie. Můžete se vypravit do Benátek, Verony či navštívit Terst se zámkem Miramare.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bibione

Dovolená v destinaci Bibione? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!