Letovisko Lignano leží na severním pobřeží Jaderského moře asi 90 kilometrů východně od Benátek v italském regionu Friuli–Venezia Giulia. Díky pozvolna se svažujícím plážím do moře je toto letovisko ideálním místem pro děti. Zdejší pláže taktéž rádi vyhledávají příznivci vodních sportů. Dobře cítit se zde budou i milovníci přírody, kteří si mohou vychutnat dlouhé procházky po pláži nebo v hustých piniových alejích. Nalézá se tu také dostatek parků. Ulice jsou lemované stromy. K návštěvě vybízí i přírodní rezervace, v nichž budete obdivovat kouzelnou přírodu laguny.

Lignano Lignano

© Adam Szczepkowski / Shutterstock.com

Lignano patří k nejnavštěvovanějším resortům severní Itálie. Leží hned vedle velmi oblíbeného letoviska Bibione (to se však již nachází „za řekou“ v regionu Veneto) a nabízí 8 kilometrů dlouhou písčitou pláž.

V letovisku si můžete odpočinout, pobavit se a vybrat si ze široké nabídky služeb. V nabídce je 6 zábavních parků, cykloturistické stezky, koňské jízdárny, sportovní zařízení, 18 jamkové golfové hřiště, tenisové kurty a mnohé další aktivity, jako například vodní park se spoustou skluzavek a tobogánů, letní divadlo či zábavní park Gulliverlandia a další.

Pláž v letovisku Lignano

Pláž v letovisku Lignano

Město Lignano se skládá ze tří částí: Lignano Sabbiadoro, Lignano Pineta a Lignano Riviera.

Všechny tři části Lignana jsou spojeny 8 kilometrů dlouhou pláží se zlatavým pískem a čistým mořem.

Lignano Sabbiadoro

Lignano Sabbiadoro je středisko plné života s restauracemi, obchody, sportovním zařízením, nočními kluby a turistickými přístavy. Vyznačuje se pestrým denním i nočním životem.

Sabbiadoro neboli Zlaté písky jsou nejkrásnější částí oblíbeného luxusního střediska, vzdáleného od Benátek 90 kilometrů. Rozkládá se u laguny Merano a právě zde objevíte slavný Terrazza a Mare – symbol Lignana.

Lignano Sabbiadoro

Lignano Sabbiadoro

Centrální část Lignana Sabbiadoro je typická svým čilým denním i nočním životem. Podél promenád se nachází množství restaurací, kaváren, pizzerií, obchodů i luxusních butiků. Navštívit můžete noční bary, turistické přístavy a množství sportovních zařízení či atrakcí evropského formátu – vodní park se skluzavkami a tobogány, Aquasplash, velkou ZOO, letní divadlo a golfové hříště. To vše dodává Lignanu punc výjimečnosti.

Terrazza a Mare Terrazza a Mare

© LorenzoPeg / Shutterstock.com

Lignano Pineta

Lignano Pineta je elegantní a klidná čtvrť s vilami a hotely ukrytými v zeleni. Tato část, jak napovídá název, je porostlá borovicemi. Nechybí zde typická promenáda s obchody a restauracemi. Větší část letoviska ovšem tvoří klidnější rezidenční zóny s vilkami, apartmánovými domy a hotely.

Část Pineta vznikla v roce 1953 podle architektonického návrhu architekta Marcela D´Oliva. Všechny ulice jsou vystavěny do spirály. Nádherný park v centru Pinety nese jméno Ernesta Hemingwaye, jenž zde nějakou dobu působil. Objevíte tu dřevěné prolézačky a další atrakce pro děti i dospělé. Hemingway nazval Lignano Floridou Itálie. Každý rok se tu slavnostně uděluje literární cena Ernesta Hemingwaye.

Lignano Riviera

Lignano Riviera je obklopena zelení a nabízí nerušený pobyt. Leží u ústí řeky Tagliamento a vyznačuje se typickou středomořskou vegetací a úzkým kontaktem s přírodou. Kromě nerušené dovolené středisko nabízí termální lázně, zoologickou zahradu, moderní turistické přístavy nebo golfová hřiště.

Lignano Riviera

Lignano Riviera

Riviera je nejzelenější a nejklidnější částí Lignana a stejně jako Pineta je pokryta borovicovým porostem. Dovolenou podle svých představ tu prožijí návštěvníci, kteří nevyhledávají příliš rušné prostředí. Chcete-li zažít rušnější zábavu, zajděte do asi pár kilometrů vzdálené části Lignano Sabbiadoro.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lignano

Klikněte pro zobrazení nabídky Lignano: zájezdy nebo Lignano: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Lignano!