Alta Badia leží v centrální části Dolomit. Patří k nejdražším lyžařským oblastem Itálie. Je obklopeno impozantními stěnami skupiny Sella, Marmolada a Tofana. Hlavní střediska oblasti jsou Corvara (1568 metrů nad mořem) a La Villa (1433 metry nad mořem).

V Alta Badia

V Alta Badia

Co nabízí Alta Badia

Nejvyšší horou La Villy je Paz la Villa (2077 metrů nad mořem), spojená s obcí kabinovou lanovkou, která zpřístupňuje rozsáhlé pláně na úbočí Piz Sorega a Biok. Nachází se zde převážně lehké lyžařské terény. Výjimku tvoří „černá“ trať z Piz la Villa do La Villa, jež končí u údolní kabinové lanovky je velmi obtížná.

Lyžařské středisko Alta Badia je pravidelným pořadatelem závodů Světového poháru v alpském lyžování. Závody v obřím slalomu probíhají na sjezdovce Gran Risa a patří k nejnáročnějším v programu světového poháru.

Lyžování v Alta Badia

Lyžování v Alta Badia

Lyžuje se zde na východních svazích masívu Sellagruppe a lyžařské areály jsou navzájem propojeny lanovkami nebo vleky. Tvoří jednu z největších lyžařských oblastí v Dolomitech. K dispozici je celkově 129 kilometrů sjezdovek, z toho 48 modrých, 29 červených a 2 černé. Přepravu zajišťuje 15 vleků, 29 sedačkových a 9 kabinkových lanovek, s přepravní kapacitou 79 tisíc osob za hodinu.

Dominantou střediska je skalní stěna Sasso Lungo s nadmořskou výškou 2665 metrů a opravdu pěkné jsou odtud vyhlídky na 2778 metrů vysoký Lagazuoi.

Ze střediska Corvara se sedačkovou lanovkou a vleky dostanete směrem k průsmyku Gardena na rozsáhlé pláně, které jsou lanovkou propojeny s lyžařskou oblastí Val Gardena.

Alta Badia v létě

Alta Badia v létě

Na opačnou stranu vede z Corvary kabinová lanovka na Crep e Mont (2200 metrů nad mořem) a odtud se sedačkovou lanovkou dostanete na vrchol Vallón (2550 metrů nad mořem). Sjezd z Vallónu napravo od sedačkové lanovky vede do další lyžařské oblasti v okolí průsmyku Camolongo. Za průsmykem se rozprostírá další známá lyžařská oblast Arabba.

Mapa Alta Badia

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Alta Badia s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Alta Badia

Mapa Alta Badia

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Alta Badia

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Alta Badia a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Alta Badia a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!