Údolí Val Gardena leží v Dolomitech v Jižním Tyrolsku, tedy v italském regionu Trentino-Alto Adige. Mluví se zde italsky, německy a uslyšíte tu také původní jazyk landštinu. Na obchodech a úřadech mohou být turisté překvapeni trojjazyčnými nápisy.

Lyžování ve středisku Val Gardena

Lyžování ve středisku Val Gardena

Co nabízí Val Gardena

Údolí Gardena splní lyžařům téměř každé přání. Má bohaté možnosti nejen pro sjezdaře, ale i pro běžce, skialpinisty, vyznavače jízdy v hlubokém sněhu, ctitele snowboardu. Nachází se zde největší sjezdová plocha Dolomit. Kouzelné horské panorama a kvalitní infrastruktura oblast proměnily v magnet na turisty, a to nejen v zimě, ale také v létě, kdy zde můžete podniknout bezpočet výletů do dokonale krásné krajiny plné skal, lesů a klidu.

Val Gardena

Val Gardena

Pro lyžaře je zde k dispozici několik vzájemně propojených lyžařských areálů, které společně nabízí 181 kilometrů tratí, z nichž 55 je modrých, 81 červených a 12 černých. Přepravu zajišťuje 30 vleků, 43 sedačkových a 9 kabinkových lanovek, s hodinovou přepravní kapacitou 112 tisíc osob. Tratě jsou pravidelně upravovány a 90% z nich je v případě potřeby zasněžováno technickým sněhem.

Ortisei

Lyžařské středisko Ortisei se nachází 1334 metry nad mořem, odkud vede kabinová lanovka na Seiser Alm. Zde je v provozu 25 sedaček a vleků, jež dopraví lyžaře až na úbočí vrcholu Goldknopf (2245 metrů nad mořem).  V lyžařském středisku je k dispozici snowpark „Piz Sella“ o délce 750 metrů. Je vhodný pro rodiny s dětmi.

Santa Cristina

Santa Cristina má lyžařské terény na Monte Pana a Mont de Seura (2117 metrů nad mořem), propojené navzájem i s údolím kabinovými lanovkami.

Na opačné straně údolí se tyčí vrchol Seceda (2518 metrů nad mořem), kam vede ze S. Cristiny lanovka přes Co Raiser. Rodinný areál pod horou poskytuje klidnější zákoutí. Na bezlesém svahu se tu točí jen několik sedačkových lanovek.

Do této oblasti se dá dostat i kabinovou lanovkou se St. Ulrichu. Ze Secedy vede do St. Ulrichu středně obtížná sjezdová trať dlouhá 8 kilometrů s převýšením 1200 metrů.

Wolkenstein

Středisko Wolkenstein má, na rozdíl od dvou předešlých, výrazně sportovní charakter. Tři lanovky odtud vedou na vrchol Campinoi (2254 metry nad mořem) k lyžařským terénům na Piz Sella a Passo Sella a rovněž na druhou stranu údolí, na Danterceppies (2300 metr nad mořem) a Passo Gardena (2337 metrů nad mořem).

Oblastí Val Gardena vedou čtyři běžecké tratě:

  1. Selva Gardena – Vallunka o délce 12 kilometrů,
  2. Santa Christina – Monte Pana o délce 37 kilometrů,
  3. Ortisei – Passo Pinei o délce 4 kilometry,
  4. Alpe di Siusi o délce 60 kilometrů.

Navíc Německá lyžařská asociace vytvořila v oblasti Vallunga „Nordic Active Park“, který v zimě slouží pro běžecké lyžování a chůzi na sněžnicích. Park začíná u sportovního centra Carabinieri a vede na konec údolí, kde se nalézá vstup na běžecké tratě.

Mapa Val Gardena

Podívejte se na mapu lyžařské oblasti Val Gardena s jednotlivými sjezdovkami. Pro zobrazení detailu mapy na ni klikněte.

Mapa Val Gardena

Mapa Val Gardena

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Val Gardena

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Val Gardena a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Val Gardena a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!