Arabba je především lyžaři považována za destinaci s nejlepšími sjezdovkami v celých Dolomitech a mnozí ji také označují za nejkrásnější středisko. Jednak svým umístěním v klínu nejvyšších masivů Dolomit, jednak napojením na okolní lyžařské oblasti.

Z Arabby vede pět kabinových a sedačkových lanovek, které vyjíždějí k lyžařským terénům na úbočí vrcholů Burz (1943 metry nad mořem), Bec de Roces (2076 metrů nad mořem), Portados (2158 metrů nad mořem) a Porta Vescovo (2478 metrů nad mořem).

Arabba Arabba

© milosk50 / Shutterstock.com

Středisko je propojeno se středisky Alta Badia, Val Gardena a Val di Fassa, což návštěvníkům nabízí neskutečné lyžařské možnosti – za skipas v ceně 53 euro si mohou vybrat z více než 60 sjezdovek, téměř 40 lanovek a vleků. Pokud si zakoupíte skipas Dolomity Superski, budete mít přístup do 12 lyžařských oblastí. Nejkrásnější lyžařský zážitek zde totiž poskytuje jízda po Sella Ronda. Tato trasa vede okolo masívu Sella přes čtyři průsmyky a čtyři údolí, přičemž je možné střídavě vyjíždět lanovkami nebo vleky a pak sjíždět ke stanici další lanovky. Celá trasa měří přes 50 kilometrů a sjíždí se přitom asi 8000 metrů výškového rozdílu. Zdatní lyžaři to stihnou za dopoledne.

Sjezdovky jsou zde prudší a složitější, vhodné především pro zdatnější lyžaře. Rodiny s dětmi si užijí pozvolnějších svahů například v průsmyku Campolongo.

Arabba patří mezi finančně náročnější střediska, proto při její návštěvě počítejte s vyššími výdaji než obvykle.

Lyžování ve středisku Arabba

Lyžování ve středisku Arabba

Milovníkům přírodních krás a náročného skialpinismu lze doporučit výlet na nedaleký průsmyk Passo Pordoijoch, odkud vyjíždí kabinová lanovka na Sass Pordoi (2950 metrů nad mořem). Trasa lanovky překonává toto převýšení bez jediné podpěry. Z vrcholu se nabízí nádherný rozhled po střední části Dolomit. Většina lyžařů se odtud vrací kabinovou lanovkou. Jen velmi dobří skialpinisté se mohou odvážit na strmý sjezd přes Pordoischarte zpět na Passo Pordoi.

Jak se do střediska Arabba dostat

Pro cestování autem máte na výběr z klasických tras. Trasa pro ty z vás, kteří bydlí v Čechách: Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, dálniční sjezd Bressanone, San Lorenzo di Sebato, Corvara, Arabba nebo druhá trasa pro Moraváky: Brno, Mikulov, Wien, Graz, Villach, dálniční sjezd Spittal a. d. D., Lienz, Dobbiaco, Cortina d’Ampezzo (o něco delší, ale lepší je to ale asi vzít přes Bruneck), Passo Falzarego, Arabba.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Arabba

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Arabba? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Arabba nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!