Andělský hrad nechal po vzoru etruských náhrobků postavit v letech 76 – 138 římský císař Hadrián jako své mausoleum. Dokončení stavby se však nedožil, je pochován v Pozzuoli blízko Neapole. Stavbu dokončil rok po jeho smrti Antonius Pius.

Andělský hrad z mostu Ponte Sant Angelo

Andělský hrad z mostu Ponte Sant Angelo

Kruhová stavba spočívá na čtvercové základně (89 m dlouhé a 15 m vysoké) a leží na západním břehu řeky Tibery v italském hlavním městě Řím. Součástí základny Andělského hradu je Aureliánská zeď, jež byla vystavěna století po dokončení mausolea. Své jméno získal hrad v roce 590, když se papeži Řehořovi zjevil archanděl Michael a sdělil mu konec morové epidemie. Připomínkou tohoto zjevení je bronzová socha archanděla Michaela.

Andělský hrad sloužil po staletí jako římská vojenská bašta. Byl také útočištěm papežů v dobách nepokojů. Ačkoli neleží na území Vatikánu, je s ním velmi úzce spjat, neboť jej církev taktéž využívala jako vězení a mučírnu (vězněn tu byl například Giordano Bruno). Byla zde vybudována i tajná úniková chodba, jež spojovala Andělský hrad s bazilikou sv. Petra (dnes se tu nachází muzeum zbraní a klenotnice). Součástí hradeb jsou čtyři věže, které jsou pojmenovány po sv. Matoušovi, Janovi, Markovi a Lukášovi.

Andělský hrad (Castel Sant Angelo)

Andělský hrad (Castel Sant Angelo)

Ačkoliv Andělský hrad připomíná spíše vojenskou základnu (tou také býval), po vstupu dovnitř vás čeká milé překvapení – bohatě freskami zdobené stěny a stropy, nádherné obrazy a najdete zde rovněž nejkrásnější koupelnu Itálie (a možná světa).

Interiér Andělského hradu

Interiér Andělského hradu

Most k Andělskému hradu (Ponte Sant Angelo) lemují sochy andělů, které symbolizují Kristovo utrpení. Projektoval je Bernini, sám však vytvořil pouze dvě a zbylé dodělali jeho žáci. Samotný most je moc hezký a je z něj i pěkný výhled – jak na samotný Andělský hrad tak i na řeku pod ním a okolní domy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Andělský hrad (Castel Sant Angelo)

Klikněte pro zobrazení nabídky Andělský hrad (Castel Sant Angelo): zájezdy nebo Andělský hrad (Castel Sant Angelo): Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Andělský hrad (Castel Sant Angelo)!