Z Piazza Venezia se po Via del Teatro di Marcello dostanete k Marcellovu divadlu (Teatro di Marcello). Divadlo, které není přístupné veřejnosti, patří k nemnoha částečně dochovaným architektonickým památkám římské doby v Římě. Na rozdíl od řeckých divadel nebylo vsazeno do svahu, ale bylo postaveno na volném prostranství.

Císař Augustus, jenž dal divadlo postavit podle plánů Caesara, ho pojmenoval podle svého synovce Marcella, který se měl stát jeho nástupcem.

Marcellovo divadlo (Teatro di Marcello)

Marcellovo divadlo (Teatro di Marcello)

Divadlo bylo vybudováno v letech 13 – 11 před naším letopočtem. Mělo kapacitu 15 tisíc míst. Ve středověku bylo přeměněno na pevnost, později na palác. Část dnes slouží jako byty a úřady.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Marcellovo divadlo (Teatro di Marcello)

Zaujal vás náš článek o destinaci Marcellovo divadlo (Teatro di Marcello) v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Marcellovo divadlo (Teatro di Marcello) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!