Benátský palác (Palazzo Venezia) stojí na Via del Plebiscito. Byl vystavěn v druhé polovině 15. století. Jedná se o jeden z prvních renesančních paláců města Řím. Původně byl postaven pro kardinála Pietra Barbo, pozdějšího papeže Pavla II. V 17. – 18. století se stal vlastnictvím Benátské republiky (z té  doby pochází její název). Později tu sídlilo velvyslanectví Rakousko-Uherska při papežské kurii. V období fašismu zde pobýval Benito Mussolini.

Benátský palác (Palazzo Venezia)

Benátský palác (Palazzo Venezia)

Dnes je v paláci muzeum starověkého umění (zlatnické výrobky, keramika, sklo a sochy) spolu s cennými italskými a nizozemskými goblény. Konají se zde také různé výstavy. Muzeum bylo dlouhá léta zavřeno a pro veřejnost otevřeno až v polovině 80let. Součástí palácového komplexu je kostel San Marco.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Benátský palác (Palazzo Venezia)

Láká vás Benátský palác (Palazzo Venezia)? Hledáte-li zájezdy do destinace Benátský palác (Palazzo Venezia), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Benátský palác (Palazzo Venezia), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.