Madesimo je nepříliš známá lyžařská oblast na italsko-švýcarském pomezí v italském regionu Lombardie. Nabízí skvělé možnosti lyžování. Madesimo je vyhlášeno svými ideálními sněhovými podmínkami. Leží ve výšce 1550 metrů nad mořem, nad údolím Val Chiavenna. Dále pak od jezera Como strmě stoupá až k sedlu Passo Spluga do výšky 2113 metrů.

Hluboko v údolí se rozkládá malá vesnička Campodolcino, jež je s lyžařským areálem propojena podzemní lanovkou. Lanovka je výhodnou alternativou přístupu do lyžařského areálu. Jinak se sem také dostanete po úzké horské silnici, která ovšem nebývá vždy sjízdná.

Madesimo

Madesimo

Okolí Madesima tvoří jen vysokohorská pustina, která se táhne všemi směry. Je to vhodné místo pro prožití lyžařské dovolené uprostřed nedotčených hor. Bývá častým cílem víkendových lyžařů z Milána. Přes týden jsou zdejší svahy téměř liduprázdné. Z tohoto důvodu si zde přijdou na své lyžaři, kteří dávají přednost pohodovému a klidnému lyžování.

Co nabízí Madesimo

V Madesimu najdete celkem 46 kilometrů sjezdovek, z nichž 33 je pravidelně dosněžováno technickým sněhem. 32% sjezdovek je modrých, 55% červených a 13% černých. Průměrná délka sjezdovek činí zhruba 2 kilometry. Nejdelší jsou tři páteřní tratě směřující z vrcholů Colmenetta  a Cima Cole do Madesima. Oblibě se těší rovněž tříkilometrová nenáročná červená sjezdovka Valsecchi vedoucí z Colmenetta, v závěru má ovšem strmější klesání. S touto tratí se spojuje široká černá Interpista křižující svahy Cima Sole. Ze stejného vrcholu spadá ještě červená Vanoni, jež je ideální pro rychlý a přitom nenáročný carving. Freeridery pak láká široký žlab Canalone s tisícimetrovým převýšením a relativně bezpečným sklonem.

Lyžování v Madesimo Lyžování v Madesimo

© Greta Gabaglio / Shutterstock.com

Na okrajích areálu se nachází kratší slalomové svahy Montalto a Piani.

Přepravu lyžařů na svazích zajišťují moderní a rychlé lanovky, některé vedou na 2150 metrů vysoké úbočí Cima Sole, jiné zase na sousední holý vrchol Colmanetta s výškou 2240 metrů nad mořem. Cima Sole je spojena starou visutou kabinovou lanovkou s vrcholem Pizzo Groppera, jenž se tyčí do nadmořské výšky 2948 metrů. Celková kapacita lanovek dosahuje 26260 osob za hodinu.

Mapa lyžařského areálu Madesimo

Mapu si můžete zvětšit kliknutím, abyste viděli přesně jednotlivé údaje.

Mapa Madesimo

Mapa Madesimo

Proč jet do Madesima

Madesimo je příjemnou alternativou rušných lyžařských areálů. Je ideální pro začínající lyžaře. Pro zkušené jezdce by areál mohl být po několika dnech nudný, jelikož se nedá kombinovat s návštěvou jiných lyžařských středisek. Nejbližším resortem je asi 2 hodiny cesty vzdálený švýcarský Svatý Mořic nebo Bormio.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Madesimo

Dovolená v destinaci Madesimo? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!