Jezero Lago di Como je třetím největším jezerem italské Lombardie. Jezero leží ve výšce 198 metrů nad mořem a již na první pohled vás 51 kilometrů dlouhé jezero uchvátí tyrkysově modrou vodou, subtropickou vegetací, nádherným výhledem na horské scenérie, pěknými letovisky s parky, kostely či lázněmi. Mezi nejzajímavější městečka, která stojí za to navštívit, patří Varenna, Como v minulosti známé výrobou hedvábí, či městečko Lecco.

Pokud se rozhodnete vyrazit na túry, máte u jezera Como tu nejlepší příležitost. Nejbližší, a také nejvyšší horou v okolí je Monte Legnone, která leží se svými 2 609 metry pouhých 6 kilometrů od jezera. Výzvou pro cyklisty je zhruba padesátikilometrový okruh z Varenny přes Esino Lario a Parlasco, s převýšením více než 1 500 metrů, odkud je mimo nádherný pohled na jezero také vidět do bočního údolí Valsassina.

Lago di Como

Lago di Como

Kam na jezeře Lago di Como

Začněte městem Como. Snad nejkrásnější výhled na jezero nabízí Maják A. Volty, ke kterému vás vyveze lanovka z města Como. Krásná je také katedrála ze 14. století v goticko-renesančním stylu, kterou najdete kousek od Via Caio Plinio II. Pěknou zastávkou je také Tempio Voltiano, nábřežní budova v neoklasicistním stylu, v níž najdete vystaveny vynálezy A. Volty. Zajímavá je také bazilika Sant’Abbondio, vysvěcená v roce 1095 papežem Urbanem II. Interiér, s hlavní lodí a čtyřmi uličkami, obsahuje malby z 11. století a fresky ze 14.století.

Pokud se rozhodnete na jezero vyplout, určitě se zajeďte podívat na Isola Comacina, malý ostrov s pozůstatky kostelů z byzantské doby.

Veřejnosti přístupná je Villa Monastero na jižním okraji Varenny. V samotné vile sídlí jak kongresové centrum, tak muzeum. Najdete tu například připomínky na pobyty světoznámého jaderného fyzika Enrica Fermiho.

Krásné horské jezero Lago di Como

Krásné horské jezero Lago di Como

Nejkrásnějším místem jezera Lago di Como jsou ale bezesporu zahrady, které se nachází v několika městečcích okolo jezera. Nádherná prostředí plná zeleně o délce asi jednoho kilometru jsou ideálním prostředím pro relaxaci. Všudypřítomné cypřiše, oleandry, palmy či vavříny doplňují sochy z 19. století. Jednou u nejkrásnějších zahrad je ta u Villy Carlotta v městečku Tremezzina na západním břehu Coma, kde najdete mnohé cizokrajné druhy rostlin.

Jak se k Lago di Como dostat

Autem pojedete z Prahy přes Mnichov, Garmisch-Partenkirchen a Svatý Mořic zhruba 750 kilometrů.

Letecky se lze z Prahy nebo Brna dostat relativně levně do Bergama a odtud pak dojet k jezeru vlakem (60–90 minut).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lago di Como

Zaujal vás náš článek o destinaci Lago di Como v Itálii? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Lago di Como nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!