Městečko Lecco je na březích jezera Lago di Como známé především díky produkci hedvábí a literárním mistrovským dílem Alessandra Manzoniho I Promessi Sposi (Zasnoubená). Oblast provincie Lombardie zažila svůj největší rozmach počátkem průmyslové revoluce v 18. století, a nakonec se stala jedním z nejvýznamnějších italských průmyslových center. Dnes je hlavním městem bohaté a produktivní provincie.

Pohled na město Lecco na břehu jezera Lago di Como

Pohled na město Lecco na břehu jezera Lago di Como

Co nabízí Lecco

Město je obklopeno pohádkovou krajinou s dominující horou Grigne, San Martino a nezaměnitelným hřebenem Resegone, jež si zamilovali i takové velikáni, jakými byli Alessandro ManzoniStendhal. Nabízí také mnoho turistických tras vedoucích chráněnými přírodními rezervacemi.

Lecco

Lecco

Lecco je moderní centrum, ve kterém ovšem najdete také pár zajímavých památek, mezi které patří například Viscontiho most a věž.  

Zajímavá je také tzv. Manzoni Tour, díky níž si projdete místa, jež se staly kulisou pro již zmiňovaný román. Mezi další místa spojená s A. Manzoni patří také letní rezidence Villa Manzoni, stejně jako občanské muzeum.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lecco

Láká vás Lecco? Hledáte-li zájezdy do destinace Lecco, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Lecco, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.