Město Como patří mezi hojně navštěvovaná turistická místa na břehu jezera Lago di Como v italské Lombardii. Dnes je to dynamické obchodní město, kterému se díky své významné historii v textilním odvětví říká také Silk Capital, neboli Hedvábné město. Největším lákadlem jsou okouzlující kopce obklopující město, historické památky, nádherně zdobené vily či místa ideální k relaxaci. Nenechte se zmást, Como je docela velké městečko, ale jeho pohodová atmosféra a poloha hned u krásného jezera z něj dělají velmi zajímavou destinaci pro skvělý výlet nebo i celou dovolenou.

Como u Lago di Como

Como u stejnojmenného jezera

Co nabízí Como

Historické centrum města se nachází uvnitř starobylých městských hradeb, kde je také mnoho obchodů a butiků se spoustou kaváren nabízejících pravou italskou kávu a výbornou zmrzlinu. Za zmínku stojí návštěva La Città Murata – opevněného města, baziliky San Fedele, baziliky Sant ‚Abbondio, či chrámu A. Volty.

Městečko Como

Městečko Como

Cesta z Milána do města trvá méně než jednu hodinu vlakem a ještě méně času autem. Vlaky jezdí poměrně často, jsou relativně levné a pohodlné, takže se vůbec nebojte vlakem po Itálii cestovat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Como

Como je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Como či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)