Bazilika San Fedele patří mezi hlavní dominanty a turisticky nejhojněji navštěvovaná místa města Como v italské Lombardii. Její historie sahá až do 7. století, kdy byla postavena na počest sv. Eufemia. Téměř o tři sta let později byla bazilika zasvěcena sv. Fedelovi, římskému vojákovi,  který byl pro svou křesťanskou víru uvězněn a mučen. Na tomto místě byl postaven malý kostel známý pod názvem Saint Fedelino, odkud byly ostatky vojáka převezeny do raně křesťanského kostela sv. Eufemia, který v té době přijal název San Fedele.

Bazilika San Fedele

Bazilika San Fedele

Co nabízí bazilika San Fedele

Bazilika San Fedele prošla několika stavebními úpravami a restaurátorskými pracemi, přesto zde můžeme vidět fasádu s lomenými okny pocházející z 8.-9. století. Velmi zajímavou částí baziliky je apsida s elegantní verandou a bočním portálem se sochami z počátku 12. století.

Interiér baziliky zdobí početná umělecká díla v čele se dvěma kropenkami z 8.-9.století, fresky z 15. století či obrazy pocházející ze 16. století.

  • Readers Rating

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • Tvé hodnoceníSummary:

Dovolená Bazilika San Fedele

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Bazilika San Fedele? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Bazilika San Fedele nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!