Neoklasicistní budova, všeobecně známá jako La Scala, byla postavena v roce 1778. Je to největší a nejslavnější divadloItálii. Hlediště pojme až 3000 diváků. Pojmenováno je po šlechtičně Regině della Scala a stojí poměrně nedaleko hlavního náměstí s dómem v lombardském městě Miláno.

Původně na tomto místě stál kostel Santa Maria della Scala a poté divadlo Regio Ducale, které roku 1776 vyhořelo.

O co nenápadnější a prostší budova divadlo ukrývá, o to atraktivnější a světově proslulejší interiér nabízí. Samotné hlediště s nádhernými balkony a krásnou výzdobou, je k vidění i v mnoha filmech.

Divadlo La Scala

Divadlo La Scala

Na tomto největším evropském jevišti můžete spatřit honosná představení s nejlepšími světovými pěvci. Vstupenky do divadla La Scala bývají obvykle vyprodány na několik měsíců dopředu.

Jste-li milovníky umění, pak byste si mohli návštěvu divadla La Scala aspoň jednou za život jistě dopřát. Z České republiky není problém se do Milána dostat velmi levně s nízkonákladovými aerolinkami (běžně cena za zpáteční letenku bývá pod 1000 Kč/osoba včetně poplatků) a ubytování v Miláně na noc či dvě také není něco, co by si i běžný člověk nemohl dovolit. A ten zážitek za to rozhodně stojí!

Interiér divadla La Scala Interiér divadla La Scala

© posztos / Shutterstock.com

Další divadla v okolí La Scala

V sousedství se nalézá menší divadlo Scala Piccola pro 600 diváků. Můžete taktéž navštívit Museo Teatrale alla Scala, které je umístěno na západ od centra města. Schraňují se zde scénické dekorace, kulisy a kostýmy z někdejších inscenací, portréty dirigentů a divadelní memorabilie pocházející až z dob Římanů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Divadlo La Scala

Divadlo La Scala je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Divadlo La Scala či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)