V kraji, jenž dal světu takové hudební giganty jako Verdi, Toscanini, Pavarotti, nepřekvapuje řada hudebních slavností. Svátky a slavnosti v regionu Emilia-Romagna si tedy určitě nenechte ujít, máte-li v oblibě umění. První housle tu však hrají tzv. „sagre“.

Selské slavnosti sagre, při kterých se většinou oslavují květy, sklizeň nebo zkonzumování hlavních místních zemědělských produktů, jsou v Emilii Romagni velmi oblíbené.

Festival Sagre Festival Sagre

© Luca Lorenzelli / Shutterstock.com

Často se vesničané, posedlí středověkem, oblékají do kostýmů z dávných dob. Hraje se na šalmaj, vystupují kejklíři, objeví se doboví umělci a u stolů prostřených pod širým nebem se konečně jednou smí jíst rukama.

To na hudebních slavnostech je způsobnější prostředí. Při oslavách hudebních hrdinů regionu  se hosté hodí do gala. Trvalým tématem kraje tíhnoucího k slavnostem je tradice. Oslavuje se zde historie a to návštěvníky odjinud okouzluje.

Palio di San Giorgio

Palio di San Giorgio

Emiliini a Romagnoli nenechávají ostatně při pouličních oslavách rekreanty nikdy stranou, naopak návštěvníci mohou mít pocit, že jsou k celonočnímu hodování a popíjení s domácím rozjařeným publikem srdečně zváni.

Nejznámější svátky v regionu Emilia-Romagna

Leden La Nott del Bisó ve Faenze Během „noci svařeného vína“ před Třemi králi se na Piazza dell Popolo ve Faenze nosí na stůl vše, co může Romagna kulinářsky nabídnout.
Únor Karneval v Centu Málokdo ví, že v oblasti Emilia Romagna je období masopustu pátým ročním obdobím. V Centu se koná pozoruhodný průvod masek.
Březen Noc Rocca San Casciano Od nepaměti vítají dvě části tohoto městečka nad Forli jaro soutěžením o nejkrásnější velikonoční oheň.
Duben Fiera del libro per ragazzi Velký knižní veletrh v Bologni, zaměřený na literaturu pro děti a mládež.
Slavnosti třešňových květů Vignola, která je obklopena největšími třešňovými sady v Itálii, oslavuje růžovou jarní nádheru.
Gran Premio di San Marino V Imole poslední neděli v dubnu řvou motory při závodech mistrovství světa Formule I.
Květen Palio di San Giorgio Osm městských částí Ferrary již od roku 1279 soutěží v nejstarším Paliu v Itálii.
Oslava Matyldy V Quatro Fontane u Canossy napodobuje průvod v dobových kostýmech Matyldinu korunovaci Jindřichem V.
Červen Pavarotti Internatinonal Modena začíná koňskými dostihy a vyvrcholením je velkolepý koncert různých hudebních proudů s mezinárodními rockovými hvězdami.
Corpus Christi v Chiaravalle Na Boží tělo pokládají mniši ze starého opatství nádherné koberce z květů.
Mezinárodní soutěž Verdiho interpretů Ve Verdiho divadle v Brussetu se prezentují nejlepší mladí interpreti známého mistra.
Sagra di San Giovanni Lidová slavnost na počest aceto balsamico v Spilambertu u Modeny.
Červenec Ferrara Musica Dirigent Claudia Abbado přivádí do Castello Estense nejvybranější orchestry.
Ravenna in Festival Dirigent Ricardo Multi konkuruje sousednímu městu.
Srpen Buskers Festival Pouliční hudebníci z celého světa proměňují poslední týden v srpnu Ferraru v místo přehlídky tónů a veřejné improvizace.
Září Slavnost pohostinnosti Stará vinařská obec Bertinoro,ve které se tradičně usedlíci přou o pohoštění a ubytování hostů, první víkend v září učiní z tohoto sporu přednost.
Volba Miss Italia Místem konání této poněkud komické soutěže je lázeňský palác v Salsomaggiore Terme.
Říjen Slavnosti lanýžů V Dovadole jižně od Forli je přirozeně třeba oslavit sklizeň těchto vzácných hub.
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Hledáte zájezdy do Itálie? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Itálie, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.