Imola je město regionu Emilia-Romagna, považované za západní bránu do historického regionu Romagna.

Ulice města Imola jsou uspořádány v pravém úhlu a doplněny o tři hlavní silnice Via Emilia, Via Appia a Via Mazzini procházejícími centrem města. Tento styl organizace ulic byl využíván v době založení města, zhruba před 2 tisíci lety. 

Závodní okruh města Imola Závodní okruh města Imola

© PriceM / Shutterstock.com

Historie města Imola

Původně se město jmenovalo Forum Corneli, po římském diktátorovi Corneliovi, který město roku 82 před naším letopočtem založil a udělal z něj zemědělské a obchodí centrum, známé nádhernými keramickými výrobky. 

Dnešní název města byl poprvé použit v 7. století Lombardy. Poté bylo město pod nadvládou Byzantinců, barbarů a střídavě papeže a dalších vládců v průběhu doby. V roce 1797 zřídily revoluční francouzské síly provizorní vládu v Imole, ovšem o dva roky později bylo město obsazené Rakušany. Později v 19. století převzali vládu Italové a Imola se tak stala součástí italského regionu Emilia-Romagna.

Co Imola nabízí

Město si získalo svou popularitu závody Formule 1 a jsou také označovány za domov Autodromo Enzo e Dino Ferrari, kteří dříve hostili Formula One Grand Prix San Marina. Do povědomí fanoušků formule 1 se bohužel zapsalo roku 1994 smrtí jedněch z nejlepších závodníků té doby, Ayrtona Senny a Rolanda Ratzenbergera.

Kdo navštíví město při toulkách za historií a kulturou, měl by navštívit hrad Rocca, palác Tozzoni, katedrálu zasvěcenou sv. Cassianovi nebo kostel sv. Michala z roku 1472 s krásnou zahradou. Pěkná procházka je také parkem Tozzoni.

Hrad Rocca ve městě Imola Hrad Rocca ve městě Imola

© Giorgio Morara / Shutterstock.com

Jak se do města Imola dostat

Nejjednodušší cesta je autem po dálnici A14. Imola leží zhruba 35 minut jízdy od města Bologna směrem na San Marino.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Imola

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Imola? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Imola nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Itálie, nebudete litovat!