Katedrála San Leo patří k nejstarším dochovaným historickým památkám obce San Leo v regionu Emilia-Romagna. Katedrála pochází z 12.století a je postavená v lombard-románském slohu na místě staršího kostela z 8. století. Vnitřní stěny byly postaveny z šedého pískovce, venkovní z pískovce okrového.

Katedrála San Leo

Katedrála San Leo

Co nabízí katedrála San Leo

Katedrála byla postavena ve stylu latinského kříže, se dvěma uličkami rozdělenými sloupy, se sedmi postranními oblouky. V presbytáři se nachází velký kříž, který je kopií kříže věnovaného hrabětem Montefeltrou v roce 1205. Nad klenutým vchodem jsou vyřezány busty sv. Lea a sv. Valentina, jakožto pozůstatky kostela z osmém století. Busta sv. Lea je nejstarším dochovaným vyobrazením světce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Katedrála San Leo

Láká vás Katedrála San Leo? Hledáte-li zájezdy do destinace Katedrála San Leo, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Katedrála San Leo, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.