Riccione je staré rybářské městečko, které se postupně přeměnilo v pěkné letovisko plné vzrostlých cedrů a pinií. Leží několik kilometrů jižně od Rimini a severně od letoviska Cattolica. Resort je často nazýván „Zelenou perlou Jadranu“.

Středisko rádi využívají mladší návštěvníci zejména pro rušný život na pláži. Je však vhodné i pro rodiny s dětmi.

Riccione

Riccione

Co nabízí Riccione

Riccione se pyšní krásnou, 6 kilometrů dlouhou a 200 metrů širokou, písečnou pláží, která se mírně svažuje do moře. V nabídce najdete spoustu příležitostí pro sportování i zábavné večery.

Riccione funguje také více jak sto let jako lázeňské středisko. V historickém jádru města můžete navštívit památky z římské doby, řadu kostelů a další zajímavosti. Na hlavních třídách jsou podél moře rozmístěny obchůdky s otevírací dobou až do pozdních nočních hodin (s výjimkou polední siesty). Je zde několik vyhledávaných diskoték, ale i klidná místa určená k příjemnému odpočinku. Narazíte také na mnoho restaurací a pizzerií.

Pláž v letovisku Ricionne

Pláž v letovisku Ricionne

Pláž v Riccone nabízí sportovní vyžití ve volejbalu, basketbalu, stolním tenise, tenise, minifotbalu. Mají tu také půjčovny kol, windsurfing, vodní skútry, šlapací loďky, paragliding i jiné sportovní možnosti.

Podél pláže vede promenáda s cyklistickou trasou, jež se dá využít i pro kolečkové brusle a jogging.

Atraktivitu místa zvyšuje množství hotelů, světoznámých diskoték, tanečních sálů, zábavných představení a sportovních atrakcí, aquapark Aquatan, delfinárium, pláž s jemným pískem, luxusní lázně Riccione Terme.

Letovisko Riccione

Letovisko Riccione

Výlety v okolí Riccione

Na výlet se odtud můžete vydat do 195 kilometrů vzdálených Benátek nebo do blízkého a velmi rušného lázeňského města Rimini. Poloha Riccione umožňuje návštěvu všech vodních a zábavních parků jako například Atlantica, Fiabilandia, Miniatura in Italia, Delfinárium, Aquafan a mnoho dalších. Nejznámější a největší zábavní park Mirabilandia nabízí návštěvníkům druhý den vstup zdarma.

Z Riccione se dají dělat hvězdicové výlety po okolí. Nejnavštěvovanějšími místy jsou San Leo, Urbino, Gubbio, krápníkové jeskyně ve Frasassi, Ravenna, Italia in Miniatur, Venezia. Zvláštní kouzlo má také blízký středověký hrad Gradara.

Často je navštěvován asi 30 kilometrů vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Riccione

Riccione je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Riccione či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)