Přímořské lázně Rimini leží v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, v regionu Emilia-Romagna, asi 230 kilometrů jižně od Benátek a 50 kilometrů od Ravenny. Město s dlouhou a bohatou historií se rozkládá na křižovatce význačných antických cest. Dodnes se zde dochovala řada římských a středověkých památek (Augustův oblouk, most Ponte di Tiberio, renesanční chrám Tempio Malatestiano).

Rimini je nejznámějším a nejrušnějším střediskem italského Jadranu.

Pobřeží u Rimini

Pobřeží u Rimini

Historie Rimini

Ve středověku Rimini a oblast okolo ovládala rodina Malatesta. Necelých 40 kilometrů od města objevíte pevnost Motegridolfo, jež střežila celou oblast před vetřelci.

První místní lázeňské středisko bylo otevřeno v roce 1843 přímo na pláži. Stalo se atrakcí, jež přitáhla turisty z celého světa.  Výnosy z lázní byly použity k dalšímu rozmachu města. Přístav se začal rozšiřovat a vyrostla zde řada krásných vil místní smetánky. Nejznámější vilou ve městě se stal Grand Hotel s krásnou zahradou, jednou z nejvýraznějších dominant města. Navštívit můžete třeba kavárnu La Dolce Vita, kterou najdete nedaleko Piazza Cavour. Zajděte si také do muzea, které je věnováno dílu Federika Felliniho.

Rimini

Rimini

Město se stalo několikrát inspirací Felliniho filmů. Za zmínku stojí například „I Vetteloni“, který se u nás promítal pod názvem „Darmošlapové“. Největší poctu vzdal Fellini městu ve snímku „Amarcord“

Co nabízí Rimini

V přímořských lázních Rimini je zvláště oblíbená 20 kilometrů dlouhá široká písečná pláž, známá také pod názvem Sluneční riviéra. Pláž se zvolna svažuje do moře. K dispozici jsou sprchy a šatny. V turistickém centru narazíte na restaurace, bary, tančírny, kino v přírodě, pohádkový park Fiabilandia, obchody a butiky. Pro sportovce je v nabídce tenis, jezdectví, surfování, plachtění, vodní lyžování, minigolf, plovárny.

Samotné lázně objevíte na severovýchodě města, kde se rovněž nachází rozsáhlá síť hotelů a rezidencí.

Pláž v Rimini

Pláž v Rimini

Rimini je vyhlášeno svým rušným životem. Ke zdejší atmosféře patří kavárny a diskotéky se zábavou až do pozdních nočních hodin. Jsou zde velké možnosti sportovního a společenského vyžití pro všechny generace. V blízkosti najdete zábavní parky, delfinária i tematické parky.

Celé přímořské okolí od Ravenny až po Cattolicu bývá v létě od odpoledních hodin do svítání propojeno Modrou autobusovou linkou.

Na vlastní město Rimini navazuje řada menších letovisek, odlišených jen místními názvy, dohromady tvoří dlouhý pobřežní pás, který patří mezi nejrušnější a nejnavštěvovanější v celé Itálii.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Rimini

Klikněte pro zobrazení nabídky Rimini: zájezdy nebo Rimini: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Rimini!