Surakarta, jinak známá také jako Solo, se nachází asi 100 kilometrů jižně od Semarangu a 60 kilometrů východně od Yogyakarty. Stala se centrem kultury na Jávě a do dnešních dnů se zde dochovaly královské paláce Kraton Solo – z doby království Kasunanan a knížectví Mangkunegaran. Spolu s městem Yogyakarta zdědila maratamské království, jež bylo rozděleno v roce 1755.

Dnešní Surakarta je rušným ekonomickým centrem téměř milionu obyvatel. Je v těsné blízkosti chrámového komplexu Prambanan. Město je také centrem umění a vzdělávání.

Představení v paláci Kraton Solo ve městě Surakarta Představení v paláci Kraton Solo ve městě Surakarta

© Anges van der Logt / Shutterstock.com

Jak se do města Surakarta dostat

Adisumarmo International Airport (SOC) v Solu je zhruba 10 kilometrů od města. Z Jakarty zde denně létá osm letů. Další možností je letět do Adisucipto International Airport v Yogyakartě, odkud vás do Sola zaveze taxi.

Do Surakarty se také dostanete autobusem, ovšem nezastaví vám ve městě, nýbrž ve 12 km vzdálené Kartasuře.

Vlak vás do Sola zaveze z Jakarty za zhruba 8 hodin. Odjíždí ale také z Bandungu či Surabayi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Surakarta

Láká vás Surakarta? Hledáte-li zájezdy do destinace Surakarta, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Surakarta, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.