Nejstarší chrámy na Jávě stojí na náhorní plošině Dieng Plateau, která se tyčí do výšky 2000 metrů nad mořem. Plošina je vlastně dnem obrovského kráteru, takže zde lze najít řadu projevů sopečné činnosti – fumaroly, bahenní sopky, sirnatá jezírka. Byla vytvořena erupcí sopky Prau.

Staří jávští hinduisté zde vybudovali téměř čtyři stovky chrámů, čímž z Dieng Plateau vytvořili významné posvátné místo, ale do dnešní doby se jich dochovalo jen osm. K nejzajímavějším patří Ardžunův chrámový komplex.

Dieng Plateau

Dieng Plateau

Jak se k Dieng Plateau dostat

Jediným způsobem, jak se k plošině Dieng Plateau dostat autobusem, je z Yogyakarty se zastávkou v Magelangu. Autobusy odjíždějí ze severního autobusového terminálu Jombor v Yogyakartě, který je zhruba 5 kilometrů od centra města, nebo z jižního terminálu Giwangan, který najdete 6 kilometrů od centra. Autobus vás zaveze do hlavního města plošiny, Wonosobo, přiveze zhruba za 5 hodin.

Další možností je využít vlakové spojení mezi Yogyakartou do města Dieng, které trvá také okolo 5 hodin, nebo přímo z Jakarty vlakem do Purwokerto a poté autobusem do Wonosobo.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Dieng Plateau

Dovolená v destinaci Dieng Plateau? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Indonésie a vyberte si ze všech dostupných možností!