Chrám Candi Cetho leží asi 5 kilometrů od Candi Sukuh ve výšce 1400 metrů nad mořem na úpatí sopky Gunung Lawu v centrální části ostrova Jáva. Cesta k chrámu vede příkrou cestou mezi čajovými plantážemi. Jedná se o hinduistický chrám jehož historie se datuje až do 15. století. Od zmiňovaného chrámu Candi Sukuh se liší především architektonicky.

Candi Cetho

Candi Cetho

Co uvidíte v Candi Cetho

Chrám je rozdělen do jednotlivých sekcí, které spojují strmé schody. Vstup do chrámového komplexu je vstupní branou, dovezenou s největší pravděpodobností z Bali, jehož tamní architektonický styl najdete v podstatě v celém chrámu.

Ihned za ní je zahrada s prvními dvěma čtvercovými budovami a strmými schody vedoucími do další sekce. Poslední část chrámového komplexu jsou veřejnosti bohužel uzavřeny.

Pokud se vydáte až na vrchol kopce, narazíte na zlatou sochu hinduistického boha a fontánu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Candi Cetho

Candi Cetho je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Candi Cetho či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Indonésie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)