Chrám Candi Sukuh je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších chrámů na ostrově Jáva. Tento chrám, opředený záhadami, pochází z 15. století a vybudován byl ve výšce 900 metrů nad plání Solo na úpatí sopky Gunung Lawu. Leží na hranici mezi centrální a východní provincií.

Co uvidíte v chrámu Candi Sukuh

Chrám Candi Sukuh má výrazné tematické reliéfy z jiných Candi, kde mezi hlavní témata patřil život před narozením a sexuální výchova. Jeho hlavní památkou je jednoduchá pyramidová struktura s reliéfy a sochami stojících v popředí, včetně tří želv a mužské postavy držící svůj penis. Chrámu dominují také explicitní řezbářské práce vystihující kult plodnosti, jenž zde byl v minulosti praktikován.

Hinduistický chrám Candi Sukuh

Hinduistický chrám Candi Sukuh

Toto klidné, izolované místo se silnou atmosférou bylo vlivem islámské invaze značně poničeno, proto zde nyní probíhá již několik let celková rekonstrukce.

Pokud se sem rozhodnete vydat, odměnou vám bude také nádherný výhled na smaragdové terasovité údolí a sopku Gunung Lawu.

Jak se k Candi Sukuh dostat

Pokud se rozhodnete vydat k chrámu Candi Sukuh autem, počítejte s cestou plnou dobrodružství. Trasa k chrámu není totiž vůbec značena a než se dostanete do cíle, zaplatíte poplatek například průjezdem vesnicí Kemuning.

Erotické motivy chrámu Candi Sukuh

Erotické motivy chrámu Candi Sukuh

Zhruba 2 kilometry od chrámu zastavuje městská autobusová linka ze Sola, ovšem s její pravidelností raději moc nepočítejte.

Jednodušší je vydat se na cestu s průvodcem, který je vám k dispozici ve městě Solo nebo Yogyakarta.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Candi Sukuh

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Candi Sukuh, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!