Candi Cangkuang je malá hinduistická svatyně z 8. století ležící v západní části ostrova Jávazhruba 40 kilometrů jihovýchodně od města Bandung. V 17. století se sem uchýlil rebel Arif Muhhamad a všechny zdejší obyvatele přiměl k přijetí islámu. Jeho hrob byl vybudován tři metry od svatyně.

Candi Cangkuang Candi Cangkuang

© INDRAFAT, http://indrafat.blogspot.cz

Co nabízí Candi Cangkuang

Chrám byl vybudován z andezitových kamenů. Jeho základna měří 4,5 x 4,5 m a je 8,5 m vysoký. Vstup je otočen na východní stranu, kde je schodiště vedoucí k portálu a malé hlavní místnosti. Zde je zhruba 62 centimetrů vysoká kamenná soška Šivy na jejímž podstavci je hlava Nandi. 

Architektonický styl je podobný hinduistickým chrámům v centrální JávěSvatyně Candi Cangkuang se vlivem času postupně celá rozpadla a byla objevena až v roce 1966 archeology. Ti ji podle historické knihy Natulen Batavia dokázali celou zrekonstruovat.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Candi Cangkuang

Láká vás Candi Cangkuang? Hledáte-li zájezdy do destinace Candi Cangkuang, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Candi Cangkuang, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.