Hlavním městem Západní Jávy je Bandung. Říká se, že o něm, že je Paříží Jávy, ale narovinu – v Paříži jsem byl několikrát a Bandung mi ji opravdu moc nepřipomínal 🙂 Je to tedy spíše takové zbožné přání, na druhou stranu je pravda, že je Bandung více evropský než běžná města Indonésie.

Výhodou je, že zde panuje horské klima, což je příjemná změna oproti městům blíže k pobřeží. Město je bohaté na evropskou předválečnou architekturu a je centrem sundanské kultury. Leží ve vnitrozemí v údolí mezi horami. Žije zde téměř dva a půl milionu obyvatel, a proto je třetím největším indonéským městem. V celé metropolitní oblasti našlo svůj domov dokonce přes sedm milionů obyvatel.

Bandung

Bandung

Čím je Bandung známý

Město založili v roce 1810 holandští osadníci. Existovali také plány, podle kterých se právě toto město mělo stát hlavním městem Indonésie a nahradit tak Jakartu. To bylo na počátku 20. století. Z těchto záměrů nakonec sešlo.

Největší rozvoj zažilo město koncem 19. století, když sem byla zavedena železnice.

Dnešní Bandung je centrem textilního, chemického a strojírenského průmyslu. Nedaleko je mezinárodní letiště Husein Sastranegara International Airport.

Většinu místních obyvatel tvoří Sundové a Javánci. Žijí zde také Indové, Číňané a Korejci.

Bandung často navštěvují obyvatelé Jakarty, kdeží zde s oblibou tráví víkendy. Láká je sem chladnější podnebí, dobré jídlo, levné obchody a golfová hřiště.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bandung

Klikněte pro zobrazení nabídky Bandung: zájezdy nebo Bandung: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Bandung!