Semarang je hlavním městem provincie Střední Jáva. Je pátým největším městem v Indonésii. Počet obyvatel se blíží 1,4 milionu. Město se rozkládá na pobřeží, směrem do vnitrozemí se zvedají mírné kopce. V západní a východní části města se nacházejí dva akvadukty, které pomáhají při povodních. Město leží v tropickém pásu deštných pralesů, hraničících s tropickým monzunovým pásem.

Semarang Semarang

© Escapes From The Little Red Dot, www.escapesfromthelittlereddot.com

Co Semarang nabízí

Z historických památek město nabízí chrám Blenduk Church – protestantský kostel, postavený ve staré části města a vybudovaný Holanďany. K návštěvě vybízí také Cathedral of the Holy Rosary, kde sídlí římskokatolická diecéze. Díky čínskému vlilvu zde najdete také mnoho chrámů, postavených v typicky čínském stylu. Příkladem je chrám Sam Ko Pong. Na kruhovém objezdu, ve středu města, vás upoutá památník boje za nezávislost Indonésie – Tugu Muda.

Ve městě se nachází i přístav The Port of Semarang. Je hlavním přístavem ve Střední Jávě.

Chrám Sam Ko Pong v Semarangu

Chrám Sam Ko Pong v Semarangu

Práci zdejším obyvatelům tu nabízí několik velkých firem, jako například Coca-Cola nebo Kubota. Jsou zde i menší firmy s výrobou textilu, nábytku nebo potravin.

Rozmach zažívá i výstavba hotelů. Mezi nejznámější hotely patří Hotel Fanatika Premiere, Hotel Novotel, Hotel Horison, Hotel Ciputra, Grand Candi Hotel a Hotel Gumaya.

Na nákupech si můžete vybrat z nákupních center, jakými jsou Carrefour, Ciputra Mall, Java Supermall a největší nákupní centrum ve městě Paragon. Zdejší obchody jsou malé a často jsou to rodinné podniky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Semarang

Dovolená Semarang je dobrou volbou pro každého, koho láká Indonésie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Semarang a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!