Sopka Gunung Merapi, neboli Ohňová hora, je aktivní stratovulkán na ostrově Jáva a zároveň jedna z nejaktivnějších a nejnebezpečnějších sopek světa. Ční nad městy Yogyakarta a Solo (Surakarta). Se svými 2891 metry je velkmi oblíbeným výletním místem.

Erupce na této stále aktivní sopce, začaly již v druhé polovině 16. století. K největší zaznamenané erupci v historii této sopky došlo v roce 1930. Zahynulo při ní 1300 lidí. Má také na svědomí zánik království Hindu Mataram v roce 1006 a poškození obrovského chrámového komplexu v blízkém Prambananu. Poslední erupce z roku 2010 si vyžádala několik lidských životů.

Sopka Gunung Merapi

Sopka Gunung Merapi

Před výstupem na sopku se nejdříve přesvědče, zda je to bezpečné. Není nutné si platit průvodce, trať je velmi dobře značená, nicméně se nedoporučuje podnikat výstup v noci, kdy je viditelnost téměř nulová a snadno můžete sejít z cesty.

Ideální období pro výstup na Gunung Merapi je od dubna do října, kdy tolik neprší a cesty jsou schůdné. Nezapomeňte si přibalit suché oblečení, kvalitní trekovou obuv a čelovku. Z vesnice Solo se na vrchol dostanete za 3 hodiny, z ostatních míst je trasa minimálně o hodinu delší.

Vrchol sopky Gunung Merapi

Vrchol sopky Gunung Merapi

Jak se na sopku Gunung Merapi dostat

Ideální je dostat se do vesnice Solo, která je poslední obydlenou oblastí před samotnou sopkou. Z letiště v Yogyakartě vás sem taxi zaveze za 1 milion Rp.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Gunung Merapi

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Indonésie a zajímá-li vás přímo destinace Gunung Merapi, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Indonésie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Indonésii je bezva!