Punaluʻu Beach je mezi turisty známější spíše jako Black Sand Beach. Je to pláž nedaleko měst Pāhala a Nāʻālehu na ostrově Big Island.

Jedná se o jednu z nejznámějších a nejkrásnějších pláží s černým vulkanickým pískem v Havajském souostroví. Její výhodou je, že má dobré zázemí, takže zde naleznete stánek s občerstvením, venkovní sprchy a také zastřešené pavilony, kde si můžete sednout a udělat si třeba piknik (čehož využívají hlavně místní).

Želvy na Black Sand Beach (Punaluu Beach)

Želvy na Black Sand Beach (Punaluu Beach)

Pláž má opravdu černý písek, který vznikl vléváním lávy do oceánu a jejím vychladnutím na dně oceánu. Nemusíte mít strach – černý písek nijak nešpiní. Je ale opravdu černý, což pláži dodává na atmosféře. Je to jako kdybyste vzali nějakou klasickou pláž s bílým pískem, lemovanou palmami a krásným mořem a písek namalovali na černo 🙂

Černý písek nešpiní!

Černý písek nešpiní!

Asi největší popularitu získala Punaluʻu Beach (nebo chcete-li Black Sand Beach) díky tomu, že je to velice oblíbené místo odpočinku mořských želv, které zde často uvidíte ležet v písku na pláži. A pokud budete mít trošku štěstí, můžete s nimi i šnorchlovat, protože se hned u břehů pasou na mořské trávě.

Black Sand Beach (Punaluu Beach)

Black Sand Beach (Punaluu Beach)

Jen nezapomeňte, že želvy jsou chráněné a jsou to divoká zvířata. Proto je zakázáno k nim chodit blíže než 5 metrů (což se v reálu až zcela nedodržuje, ale blíže než 2 metry k nim nechoďte) a hlavně se jich nedotýkejte. Pro želvy je to stresující a nikdo neví, zda to na nich nemůže zanechat nějaký vliv. Proto se kontaktu s nimi raději vyhněte a obdivujte je s menším odstupem a hlavně je nechte odpočívat.

Vstup do moře zde jinak není zcela ideální, protože hned u pláže jsou ostrá skaliska, která jsou v případě, že je moře rozbouřené, také velice nebezpečná.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

SUPER ZÁŽITEK!!!

dne 2015-04-12 07:25:20

Jeli jsme sem hned po návštěvě Green Sand Beach takže to byl dobrý šok. Tolik různobarevných pláží jsem v životě neviděl (na Maui jsme pak viděli i Red Sand Beach :D to nepochopíš!). Black Sand je proti Green Sand dost plná, jezdí tady i hodně místních, kteří obsadili stoly po střechou a vařili si tam oběd. Na pláži nebylo nějak extra moc lidí, ale zabrali všechna místa ve stínu, takže jsme tady nakonec nebyli moc dlouho. V podstatě jsme hned vzali šnorchly a ploutve a běželi do vody. A šnorchlovali s želvami!!!! SUPER! Jsou to úplně nádherná zvířata, neskutečně elegantní. Dvě pak vyplavaly na břeh a slunily se, bylo vidět, jak je jim dobře, protože hned usnuly. Bylo sympatické, že lidi v okolí hned udělali "safe perimeter" a odháněli lidi, kteří by k želvám chtěli jít. Je dobře, že jsou někteří lidi aspoň trošku uvědomělí a o divoká zvířata se takto starají. Nám se tady fakt líbilo hodně, hlavně díky želvám. A ten černý písek je taky dost zajímavý :)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezká pláž s mořskými želvami, často je tady ale dost plno

dne 2015-02-02 20:43:55

Black Sand beach leží kousek od hlavní cesty po východním pobřeží ostrova, takže pokud pojedete z jihu na východ, pojedete kolem odbočky k ní. Cesta sem trvá jen chviličku.
Black Sand Beach je zvláštní místo. Pokud jste nikdy neviděli černý lávový písek, tak asi budete překvapeni tím, že nešpiní :-) Je sranda pozorovat lidi, kteří jej vidí prvně a bojí se si na něj položit ručník a nebo si na něj sednout. Není to uhlí, nebojte :-)
Samotná pláž je poměrně hezká, třebaže zrovna nesplňuje představy o dokonalé pláži (s bělostným pískem samozřejmě), má hezký tvar i hezké okolí. Hned u pláže je malé jezírko a řada palem, kde se dá najít stín. Problém Black Sand beach je v tom, že zde bývá dost lidí, protože přímo u pláže bývá otevřený stánek s jídlem a nápoji, nedaleko je zastřešený pavilon s toaletami, sprchami, pítky a lavicemi se stoly, takže zde jezdí dost místních na oběd nebo na piknik. A protože pláží s černým pískem na Havaji moc není, tak tady často uvidíte i hodně turistů. Proto zde bývá vcelku plno...
Koupání tady není nic moc, protože zde obvykle fouká silný vítr, takže se dělají docela vysoké vlny a koupání v moři je docela problém, protože je tady hodně skalisek, o které je jednoduché se hezký podřít. Ideální je tady šnorchlování, ale ne proto, že by bylo pod vodou něco extra k vidění (navíc vlny způsobují, že je voda obvykle dost zkalená), ale proto, že zde velmi často narazíte na mořské želvy a můžete s nimi šnorchlovat. Samozřejmě na ně nesahejte. Jsou to krásná zvířata, které je prima pozorovat.
Tuto pláž určitě nevynechejte. Její blízkost k hlavní cestě, po které určitě tak jako tak pojedete, hezké prostředí a mořské želvy jsou důvody, proč byste se tady měli chtít vypravit.Dovolená Punaluʻu Beach – Black Sand Beach

Punaluʻu Beach – Black Sand Beach je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Punaluʻu Beach – Black Sand Beach či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Havajské ostrovy, stačí kliknout sem a vybrat si :-)