Pojedete-li po Hawaii Belt Road, tak pár kilometrů před městečkem Waiohinu můžete odbočit na jih a po cirka 16 kilometrech dojedete do Ka Lae (South Point Parku), což je nejjižnější výběžek ostrova Big island, Havajských ostrovů a tedy i celých Spojených států amerických!

South Point Park

South Point Park

Na tomto místě uvidíte už cestou nejprve to, že je zde opravdu hodně větrno – stromy a keře jsou větrem ohnuté na jednu stranu. Uvidíte také, že se opět jedná o lávovou krajinu, přestože již porostlou travinami, keři a stromy. Cestou budete míjet několik rančů a mnoho pastvin, až nakonec dorazíte na konec cesty, tedy do Ka Lae, neboli South Pointu, kde najdete vysoká skaliska (10-15m) končící ve zpěněných vodách oceánu a skutečně ono nejjižnější místo celých USA.

Skokanský můstek na South Pointu (Ka Lae)

Skokanský můstek na South Pointu (Ka Lae)

Na tomto místě místní rádi skáčí ze skal přímo do moře a následně vylézt po žebříku nahoru, což si samozřejmě můžete vyzkoušet také, ale je to jen pro odvážné, ono těch cca 10-15 m není výška zrovna malá 🙂 Místní mladíci si zde stavějí konstrukce ze dřeva, které jim onu výšku ještě o nějakých pár metříků navýší. Asi aby to byla pořádná výzva 🙂

Vítr na Ka Lae tvaruje stromy

Vítr na Ka Lae tvaruje stromy

Uvidíte zde také mořskou jeskyni s dírou nahoře (pozor, abyste do ní nespadli, je sice velká, ale je hned u skalisek, kde se skáče do vody), kterou můžete vidět, jak si příboj klestí cestu hlouběji a hlouběji do skály.

Nedaleko Souht Pointu je odbočka směrem na východ, kde cesta brzy končí a kde začíná hodně kamenitá cesta (netroufli jsme si ani s jeepem) směrem ke Green Sand Beach. Údajně tady bývají místní mladíci, kteří vás za $10 na osobu ke Green Sand Beach dovezou, jinak je to několikakilometrová procházka podél pobřeží…

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (2 )
  • 60%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nic extra, ale za hodinu času to stojí

dne 2015-03-13 12:55:04

Ka Lae, tedy nejjižnější bod USA jsme navštívili už jen z toho důvodu, že je to "nej" místo. Upřímně - nic moc tady není a asi ani není moc důvodů, proč sem jet, než to, že si pak můžete říct - byl jsem na nejjižnějším místě USA. Cesta sem je poměrně dlouhá, ale pokud pojedete po hlavní cestě směrem z východu ostrova na západ (nebo obráceně :-) ), je to odbočka na asi hodinu a čtvrt (25 minut cesta jedním směrem + 20 minut na místě).
Cestou na Southpoint uvidíte změnu krajiny, která se z lávových polí změní na pastviny s řadou farem a stády skotu. Je tady hodně větrno, což poznáte na stromech, které jsou větrem často hodně deformované. A poznáte to taky až z auta vystoupíte :-) Přímo na nejjižnějším místě jsou k vidění v podstatě jen skaliska a nekonečný oceán, jinak nic moc. Dřevěné platformy, které tady místní používají na skákání do vody, jsou v docela dezolátním stavu.
Další z důvodů, proč byste sem mohli chtít jet, je to, že ze South pointu se vyráží na procházku směrem ke Green sand beach, ale na tuto procházku jsme neměli dost času, takže jsme ji neabsolvovali a autem se tam dostat nešlo. Cesta byla pro normální auto naprosto nesjízdná.
Celkově je South Point zajímavý jen trošku, pokud byste sem nejeli, o nic byste nepřišli. Ale je to nejjižnější místo USA, tak to za tu hodinovou zajížďku asi stojí :-) Jet sem vyloženě jen kvůli tomuto místu třeba z Kony, by ale byl podle mě nesmysl.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Skákání do vody super, jinak tady nic moc není

dne 2015-02-17 02:54:32

Vcelku nic moc. Super je skákání do vln, je to docela výška a chce to trošku odvahu, ale když to jednou zkusíte, musíte znova a znova :D Kámoška málem zahučela do té díry, o které se píše v článku tady na MAHALO tak bacha, nedopadlo by to dobře, jsou tam skaliska a člověk by se o ně asi hezky rozbil. Jinak tady nic moc není, fotka ohnutých stromů je ale nutnost :) Zajděte si pak na Green sand beach, je to poměrně nedaleko (půl hodinky pěšky) a je to fakt zajímavá pláž.Dovolená Ka Lae – South Point – nejjižnější bod USA

Klikněte pro zobrazení nabídky Ka Lae – South Point – nejjižnější bod USA: zájezdy nebo Ka Lae – South Point – nejjižnější bod USA: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Ka Lae – South Point – nejjižnější bod USA!