Akaka Falls State Park naleznete asi 11 mil (18 km) severně od města Hilo na východním pobřeží Big islandu. Leží kousek do vnitrozemí z hlavní silnice okolo ostrova (Hawaii Belt Road).

Vstup do parku je symbolicky zpoplatněn (klasicky $5 za auto nebo $1 za osobu), je zde parkoviště, které bývá dosti plné, neboť vodopády Akaka falls patří mezi nejnavštěvovanější místa na Big islandu a nejznámější vodopády na ostrově – jsou totiž nádherné a velice jednoduše dostupné i pro rodiny s malými dětmi.

Akaka Falls State Park

Akaka Falls State Park

Samotný areál je opravdu krásný a hezky udržovaný. Je zde chodníček, který vás během pár desítek minut provede celým areálem (délka chodníku je cirka 700m), což je v podstatě rokle s bujnou zelení, připomínající džungli, ve které uvidíte zajímavé rostliny a stromy.

Chodník vás nejprve zavede k vodopádům Kahūnā Falls, které však nejsou z tohoto místa příliš zajímavé, neboť jsou vidět pouze z dálky, boku a ještě navíc jsou zarostlé zelení, takže nejsou moc vidět. Další zastávkou jsou pak již samotné Akaka falls, které padají z výšky 129 m do jezírka pod nimi a pokud svítí Slunce ve správném úhlu, uvidíte zde i duhu.

U vodopádu je malá vyhlídková plošina, ze které vodopád vidíte jako na dlani. Bohužel v areálu bývá poměrně plno, takže udělat si tady hezkou fotku je poměrně problematický úkol 🙂

Vodopád Akaka Falls

Vodopád Akaka Falls

Celý okruh zvládnete bez problému za 30 min. a ač se nedostanete přímo k vodopádu a uvidíte jej pouze z určeného místa (a zahlédnete jej také z několika míst podél celé trasy a třeba také od cedule s názvem Akaka Falls State Park hned u parkoviště), jedná se o krásné místo, které stojí za návštěvu a drobný poplatek.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 2.67 hvězdy
    2.67 / 5 (3 )
  • 53.4%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Krásný vodopád, ale...

dne 2015-07-09 14:52:49

Moc hezký vodopád, krásné prostředí, škoda jen toho, že se nedá jít až k vodopádu a třeba se i okoupat, to jezírko pod ním k tomu úplně láká! Za návštěvu to tu stojí, pokud budete v téhle oblasti a nebudete mít co dělat :o)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Jako stádo ovcí

dne 2014-12-26 22:40:01

Vcelku o ničem. Vodpád je hezký, ten druhý je vidět jen z velké dálky, takže nuda. Ale je to tady fakt jak výběh pro ovce. navíc jsme už měli vodopádů za sebou několik,takže pro nás docela nuda. Cestou odsud jsme si ve stánku přímo u cesty nakoupili dost levné ovoce u nějakých korejců nebo co to bylo zač. Měli to fakt levné.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Turistická atrakce na americký způsob

dne 2014-12-19 00:30:28

Vodopád Akaka Falls je jedním z mnoha vodopádů na východní straně Big Islandu. Okolo Hila je jich doslova nepočítaně - některé jsou krásné, jiné zase zcela o ničem. Akaka Falls patří rozhodně mezi ty nejhezčí, ale je nutné zmínit, že jako jedny z mála jsou zpoplatněné a kompletně komerční.
Je tady parkoviště, stánky s občerstvením, vybetonovaný chodník (okruh, který je docela hezký - prochází se v divoké přírodě plné květin a stromů) a vyhlídková plošina. K vodopádu se odsud dostat nedá, ani jsme to nezkoušeli. Výhled na vodopád je hezký, jen je dost otravné, pokud je tady hodně lidí a vy tak jdete s ostatními v řadě jako ovce. Je lepší si tady vyhlídnout chvíli, kdy zde není moc turistů a tehdy vyrazit na okruh a užít si jej více v klidu. Udělat tady totiž fotku bez někoho v záběru je jinak docela dost velký problém.
Suma sumárum - Akaka Falls jsou hezké vodopády, ke kterým se nedostanete, ale které uvidíte z dálky. Jsou v areálu uzpůsobeném americkým turistům (cestování stylem "přijedu autem a podívám se z okýnka a nebo maximálně ujdu pár metrů, pak dám něco na jídlo a jedu dál"), kde je obvykle hodně lidí. Pro nás tím pádem bohužel nic moc.Dovolená Akaka Falls State Park

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Akaka Falls State Park je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Akaka Falls State Park či Last minute nabídek na Havajské ostrovy.