Ostrov Tetiaroa patří soukromému majiteli. V 60. letech si jej koupil hollywoodský herec první velikosti Marlon Brando. Po jeho smrti v roce 2004 přešla správa ostrova na jednoho z jeho synů.

Ostrov leží nejblíže Tahiti a kdysi zde byla královská rezidence dynastie Pomare.

Tetiaroa Tetiaroa

© The Brando, www.thebrando.com

Na většině ostrůvků žijí ptačí kolonie. Na Tahuna Iti (ptačí ostrov) najdeme černé fregatky s červenými peříčky, tropické ptáky jako faeton, terej žlutonohý a různé druhy buřňáků.

Místní podvodní fauna a překrásně zbarvení koráli v lagunách vybízí k výletům.

Na ostrově se natáčel film „Vzpoura na lodi Bounty“ a Marlon Brando jím byl natolik okouzlen, že jej v roce 1966 koupil a začaly se naplňovat konkrétní plány na výstavbu třiceti luxusních bungalovů pod názvem „The Brando“. Budou to bungalovy  v tradičním stavebním stylu a bude použito převážně přírodních materiálů. Nebudou to žádné bungalovy nad vodou, což je dnes v Polynésii hlavním trendem u všech nových hotelů. Posledním přáním Marlona Branda, který zemřel v červenci 2004, bylo, aby nový hotelový projekt citlivě respektoval a chránil ekologický systém atolu. Hotel vznikne na motu (malý ostrůvek) Onetahi, který se nachází uprostřed laguny Tetiaroa. Zbývající část atolu bude kompletně prohlášena za přírodní rezervaci.

Pláž na ostrově Tetiaroa

Pláž na ostrově Tetiaroa

Skutečností je, že se syn Marlona Branda, který se o ostrov Tetiaroa stará, opravdu snaží o to, aby zde existovala velká soběstačnost ostrova a aby se dělalo vše pro to, aby zachovala krása ostrova a jeho okolí. Snad se jim toto snažení podaří dotáhnout do konce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Tetiaroa

Dovolená v destinaci Tetiaroa? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Francouzské Polynésie a vyberte si ze všech dostupných možností!