Ve Francouzské Polynésii je počasí typicky „exotické“ – střídá se zde období dešťů s obdobím sucha. Roční období však nejsou na ostrovech příliš důležitá. Období dešťů je od listopadu do dubna, nejdeštivější měsíc je leden s 335 mm deště v Papeete. Nejsušším měsícem je srpen, kdy spadne jen asi 48 mm srážek. V závislosti na období se průměrná teplota pohybuje mezi 21°C a 31°C. Teplota vody je v rozmezí mezi 26 a 28°C v průměru. Teploty platí pro Společenské ostrovy a jejich blízké okolí. Francouzská Polynésie má více než 3000 slunečných hodin v roce.

Během tahitského léta – v období listopad až duben, zde častěji prší. Období dešťů se však nemusíte bát, přeháňky zde trvají často jen pár minut a jsou spíše jen příjemným osvěžením a navíc příroda je po deštích více svěží a pokud rádi fotíte, po dešti oceníte skvělé světlo či zajímavější oblohu.

Měsíce březen – listopad jsou ideální dobou pro návštěvu Polynésie. Je zde poměrně málo lidí a většinou velmi pěkné počasí. Je však nutno dodat, že nelze přesně říci, kdy je doba pro návštěvu ostrovů nejlepší – je to totiž téměř pořád 🙂 Polynésané si užívají příjemného tropického klimatu po celý rok. Přesto se obecně doporučuje návště Polynésie v období březen-listopad, kdy teploty zůstávají kolem 25°C.

Pokud chcete vidět největší oslavy na Tahiti, tak se sem vypravte v půlce června až července, v době Heivy – největších oslav, které se konají na Tahiti už více než 120 let a můžete se těšit na přehlídku těch nejlepších tanečních a pěveckých souborů, které rok co rok přijíždějí ze všech koutů nejen Francouzské Polynésie, ale například i z Havaje.

Aktuální teploty ve Francouzské Polynésii a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty ve Francouzské Polynésii

Podívejte se na následující graf průměrných teplot ve Francouzské Polynésii. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky ve Francouzské Polynésii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek ve Francouzské Polynésii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu ve Francouzské Polynésii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu ve Francouzské Polynésii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu ve Francouzské Polynésii

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce ve Francouzské Polynésii. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře ve Francouzské Polynésii

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře ve Francouzské Polynésii pro jednotlivé měsíce roku.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Francouzské Polynésii

Klikněte pro zobrazení nabídky Francouzská Polynésie: zájezdy nebo Francouzská Polynésie: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Francouzské Polynésie!