Ve Francouzské Polynésii je počasí typicky „exotické“ – střídá se zde období dešťů s obdobím sucha. Roční období však nejsou na ostrovech příliš důležitá. Období dešťů je od listopadu do dubna, nejdeštivější měsíc je leden s 335 mm deště v Papeete. Nejsušším měsícem je srpen, kdy spadne jen asi 48 mm srážek. V závislosti na období se průměrná teplota pohybuje mezi 21°C a 31°C. Teplota vody je v rozmezí mezi 26 a 28°C v průměru. Teploty platí pro Společenské ostrovy a jejich blízké okolí. Francouzská Polynésie má více než 3000 slunečných hodin v roce.

Během tahitského léta – v období listopad až duben, zde častěji prší. Období dešťů se však nemusíte bát, přeháňky zde trvají často jen pár minut a jsou spíše jen příjemným osvěžením a navíc příroda je po deštích více svěží a pokud rádi fotíte, po dešti oceníte skvělé světlo či zajímavější oblohu.

Měsíce březen – listopad jsou ideální dobou pro návštěvu Polynésie. Je zde poměrně málo lidí a většinou velmi pěkné počasí. Je však nutno dodat, že nelze přesně říci, kdy je doba pro návštěvu ostrovů nejlepší – je to totiž téměř pořád :-) Polynésané si užívají příjemného tropického klimatu po celý rok. Přesto se obecně doporučuje návště Polynésie v období březen-listopad, kdy teploty zůstávají kolem 25°C.

Pokud chcete vidět největší oslavy na Tahiti, tak se sem vypravte v půlce června až července, v době Heivy – největších oslav, které se konají na Tahiti už více než 120 let a můžete se těšit na přehlídku těch nejlepších tanečních a pěveckých souborů, které rok co rok přijíždějí ze všech koutů nejen Francouzské Polynésie, ale například i z Havaje.

Aktuální teploty ve Francouzské Polynésii a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty ve Francouzské Polynésii

Podívejte se na následující graf průměrných teplot ve Francouzské Polynésii. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky ve Francouzské Polynésii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek ve Francouzské Polynésii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu ve Francouzské Polynésii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu ve Francouzské Polynésii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu ve Francouzské Polynésii

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce ve Francouzské Polynésii. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře ve Francouzské Polynésii

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře ve Francouzské Polynésii pro jednotlivé měsíce roku.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Francouzské Polynésii

Klikněte pro zobrazení nabídky Francouzská Polynésie: zájezdy nebo Francouzská Polynésie: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Francouzské Polynésie!