Polynésie je opravdu bohatá na vegetaci. Na každém ostrově však roste něco trošku jiného.V každém případě je ale Francouzská polynésie z hlediska flóry a fauny opravdovým tropickým rájem, protože je zde vše krásně zelené a ohromí vás spousta voňavých exotických barevných květů.

Všude jsou kokosové palmy, ibišky, banány, vanilka, mango. Ananasové plantáže na ostrově Moorea, papája, citrony a oříšky kešu na Markézách.

Voňavý květ tiaré, typické polynéské květiny

Voňavý květ tiaré, typické polynéské květiny

Žije zde více než 100 druhů ptactva.

V lagunách žije neskutečné množství ryb, mnoho druhů žraloků, barakud a rejnoků. Koupání je zde však bezpečné, nebezpečné druhy vodních živočichů do lagun nezavítají. Ostatně právě šnorchlování a potápění je činnost, kterou si v Polynésii odpustí jen málokdo – laguny jsou opravdu nádherná místa, kde uvidíte neuvěřitelné množství podvodního života ve všech možných tvarech a barvách.

Podvodní svět na Tikehau

Podvodní svět na Tikehau

Hlavní obživou je zde zemědělství (cukrová třtina, banány, pomeranče, bavlník, káva, kokosové ořechy, taro). Chov dobytka je nevelký, důležitý je rybolov. Francie odebírá zboží, které tvoří kopra, vanilka, rostlinné oleje, cukr, rum, perleť, fosfáty a barevná dřeva. Pracuje zde několik potravinářských a konzervárenských závodů.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Francouzské Polynésii

Klikněte pro zobrazení nabídky Francouzská Polynésie: zájezdy nebo Francouzská Polynésie: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Francouzské Polynésie!