Pro ostrovy Francouzské Polynésie žádné očkování není nutné. Je to tedy velká výhoda, pokud nemáte běžná cestovatelská očkování a chcete do Francouzské Polynésie vyjet v blízké době. Navíc tím člověk i nějakou tu tisícikorunu ušetří. Ne snad, že by to ale v rozpočtu cesty do Francouzské Polynésie byla zrovna podstatná položka…

Sanitka na ostrově Rarotonga Sanitka na ostrově Rarotonga

© ChameleonsEye / Shutterstock.com

Je však doporučeno očkování, které je povinen každý cestovatel do kterékoliv  exotické země. Rozhodně doporučujeme mít očkování proti žloutence A+B, hodí se také břišní tyfus, meningokok a pokud se chystáte do oblastí vzdálených od civilizace, kde se mohou vyskytovat divoká zvířata, určitě si pořiďte i očkování proti vzteklině (to však v Polynésii nejspíše potřebovat nebudete 🙂 ). Minimálně žloutenku A+B si ale aplikovat nechte, ta se vám může hodit vždy a všude, a to i doma v České republice, navíc je toto očkování doživotní.

Platí obvyklé rady pro cestování do exotických destinací, doporučuje se opatrnost na přímé slunce, nepít vodu z neprověřených zdrojů (ani z vodovodu) a nejíst neprověřené potraviny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Francouzské Polynésii

Hledáte zájezdy do Francouzské Polynésie? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Francouzské Polynésie, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.