Ostrov Huahine je někdy nazýván Ostrovem tajemství,  je to kouzelný ostrov, kde obyvatelé stále ještě dodržují místní dávné tradice. Obyvatelé ostrova bývali dobrými válečníky, proto je jeden z dalších názvů ostrova – Ostrov rebelů.

Huahine je atolem sopečného původu. Najdeme zde tropický deštný prales, ale i savany, banánovníky, kokosové palmy, pěstují se zde melouny, zelenina a vanilka.

Pláž na Huahine

Pláž na Huahine

Huahine vlastně tvoří dva malé ostrovy Huahine Dui a Huahine Iti. Tyto ostrůvky jsou od sebe odděleny kanálem, který podle pověsti vytvořil místní bůh Hira, když tudy proplouval na kanoi.

Na své si na ostrově přijdou milovníci přírody, uvidí zde jednak současné žijící živočichy, ale na archeologickém nalezišti Fa´ahia i fosilie dávno vyhynulých druhů.

Ve vesnici Maeva zachovalá naleznete prastará svatá náboženská místa. Dále můžeme obdivovat kamenné pasti na ryby ze 16.století.

Huahine

Huahine

Místní průvodci vám rádi ukáží a podělí se s vámi o pohled na dosud nedotčenou přírodu, opuštěné zátoky, barevné laguny.

Turistický zájem o ostrov v poslední době trošku opadá, stále si zda však můžeme užívat všechny vodní aktivity, zejména potápění, šnorchlování, ale i rybaření. Hotelů zde ubylo, ale ubytování je cenově pestré, najdeme luxusní hotely i levné penziony, pronajmout si můžeme i vilu.

K některým plážím je vzhledem k členitému pobřeží ztížený přístup, někdy se na ně dostanete pouze z lodi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Asi náš nejoblíbenější ostrov z celé Fr. Polynésie

dne 2015-04-24 14:26:04

O Huahine nám bylo řečeno, že je to Tahiti před 30 lety. Nevím, co je na tom pravdy, protože Tahiti jsem před 30 lety neviděl, ale je pravda, že to, co jsme z Tahiti viděli, bylo hodně turistické. Na Huahine byl proti tomu klid, turistů jen pár a lidé tady byli velice milí, vřelí, přátelští a bylo na nich vidět, jak jsou na svůj domov hrdí a jak rádi o něm vypráví. Toho bych se chtěl dožít v České republice :))
Je tady spousta archeologických nalezišť, nádherné pláže a celý ostrov má velice hezkou scenérii se zelenými kopci, bílými plážemi lemovanými palmami a skalisky, kolem kterých se dá skvělé šnorchlovat.
Můžete zde navštívit plantáž vanilky (vynechali jsme) a perlovou farmu (moc hezká). Je zde hrozně moc různých druhů ptáků, což mne překvapilo.
Mají tady skvělé jídlo! A skvělé je i to, že je zde levněji než na Tahiti nebo na Moorea :) nejsou tady sice žádné luxusní hotely, ale to nám vůbec nevadilo, jsme raději v kontaktu s přírodou a lidmi.
Huahine se nám moc líbilo, je to autentický ostrov s krásnou přírodou, sem bych se jednou hrozně rád vrátil!Dovolená Huahine

Klikněte pro zobrazení nabídky Huahine: zájezdy nebo Huahine: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Huahine!