Fakarava je druhým největším atolem Polynésie.  Jako jeden z mála atolů je zapsán do seznamu UNESCO.

Fakarava

Fakarava

Ostrov má dvě hlavní vesnice:

  • Tumakohua
  • Rotoava

Na seznamu UNESCO je společně s ostrovem Fakarava zapsáno i šest sousedních ostrovů. Nejdůležitějším je asi Tamaro – chráněná přírodní biosféra. Je zde mimořádně vzácná flóra a fauna, mimo jiné vzácný druh ledňáčka, palma tuamotu a v lagunách žijící korýši jako garnáty a listorožci.

Pro turisty je zajímavá farma perlotvorek, udírna na „rori“ (sumýši), což je jedna z delikates velmi ceněných Asiaty a pak také bývalá vesnice Tetamanu s jedním z prvních katolických kostelů, který byl postaven z korálů roku 1874.

Resort na atolu Fakarava

Resort na atolu Fakarava

Hlavní atrakcí ostrova jsou vzácní mořští živočichové jako ostenec, okouni, barakudy, rejnoci a kladivouni a žraloci tygří.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Potápění a šnorchlování = Fakarava

dne 2015-05-12 22:20:02

Fakarava je ostrůvek, který není moc určený pro aktivní dovolenou zaměřenou na cokoli jiného než vodní aktivity. Jezdí se sem na jednodenní výlety, ale je možné se zde i ubytovat (hlavně v severní části ostrova, kde jsou nějaké hotýlky a penziony). Většina lidí tady jezdí jen na krátké výlety kvůli potápění a šnorchlování, pro které je Fakarava vyhlášenou destinací. Počítejte s částkou okolo 100+ USD za jednodenní výlet. Mně se tady líbilo, manželka šnorchlovala a říkala, že to nebyl žádný zázrak, ale je těžké ji uspokojit, tak bych to bral s přivřením obou očí :-DDovolená Fakarava

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Fakarava? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Fakarava nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Francouzské Polynésie, nebudete litovat!