Rangiroa patří ke čtyřem největším atolům světa. Spousta malých kanálů odděluje od sebe jednotlivé ostrovy. Uprostřed vnitřní laguny leží ostrov Patio.

Na severozápadě atolu leží hlavní obec Avatoru proti ostrovu Fara, o němž se říká, že jejich laguna byla vytvořena dvojčaty „Moana tea“ – klidným oceánem a „Moana uri“ – divokým oceánem.

Rangiroa

Rangiroa

V Avatoru jsou hlavní správní budovy, radnice, pošta, výzkumné centrum pro chov perlorodek, centrum pro povolání zabývající se zpracováním perleti a dva kostely.

Druhá vesnice Tiputa leží na východní straně motu na břehu druhého největšího korálového průchodu.

Výběr ubytovacích možností je velký. Kromě velkých hotelů zde jsou malé rodinné penziony i bungalovy nad vodou.

Na letišti vás často vyzvedne majitel penzionu, můžete se však dopravit sami místními barevnými nákladními automobily.

Neobydlený ostrůvek v atolu Rangiroa

Neobydlený ostrůvek v atolu Rangiroa

K výletům po ostrově Rangiroa jsou ideální lodě, motorové čluny a rychlé čluny, bez nichž se zde člověk neobejde.

Nenechte si ujít výlet lodí s proskleným dnem. Neopakovatelným zážitkem je výlet k „modré laguně“, což je přírodní obrovské „akvárium“ v laguně.

Dále můžete navštívit „útesový ostrov“, či „růžovou pláž“.

Jestliže si pronajmete člun, můžete si zarybařit v laguně nebo v jeskyni. K dispozici jsou také kajaky, vodní lyže, plavací bójky nebo vodní kluzáky.

Pláž na atolu Rangiroa

Pláž na atolu Rangiroa

Rangiroa je potápěčským rájem. Kromě krásné čisté vody můžete obdivovat členité dno laguny, skalní průchody, podvodní útesy. Uvidíte bodloky, parmice a pyskouny, stehně tak leopardí rejnoky, kranasi a barakudy. Adrenalinový zážitek prožijete, když uvidíte žraloky. Jsou zde šedí žraloci, žraloci stříbrocípí nebo kladivouni.

Jízdu na lodi můžete podniknout na ostrově Rangiroa také uvnitř laguny.

Hotely, penziony a lokální poskytovatelé služeb organizují návštěvy početných farem perlotvorek na ostrově Rangiroa.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Turistický exotický ráj!!!

dne 2015-04-15 09:05:03

Na ostrově Rangiroa jsme strávili čtyři dny a byly to jedny z nejhezčích dní ve Francouzské Polynésii. Tento atol je u turistů známý hlavně díky potápění a šnorchlování. Nabízí podobné krásy jako ostatní polynéské atoly, takže v tomto ohledu není moc co dodat (prostě je to nádhera s úchvatnými plážemi, jemným pískem, palmami... ách!). Co se nám zde líbilo bylo vnitrozemí. Je možné zde navštívit vinici (Vin de Tahiti byl tuším název), farmu na perly, jsou tady dvě vesničky a překvapivě spousta kostelů. V tomto tropickém prostředí to vše působí hrozně hezky a upraveně. Na atolu je i několik ubytování a co jsme viděli, byli jsme z nich nadšení! Potápění a šnorhclování je tady také parádní, takže za nás opravdu moc prima místo.Dovolená Rangiroa

Klikněte pro zobrazení nabídky Rangiroa: zájezdy nebo Rangiroa: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Rangiroa!