Ostrovy Raiatea a Taha´a leží v jedné laguně. Raiatea (nebo také  Ra’iatea, což znamená Jasná obloha), je druhým největším z ostrovů Francouzské Polynésie, a to hned po Tahiti.

Vnitrozemí ostrova Raiatea

Vnitrozemí ostrova Raiatea

Hlavním městem je Uturoa. Na obou ostrovech jsou nádherná místa pro vodní sporty.

Ostrov Raiatea je z obou ostrovů ten větší a je známý jako kolébka polynéské civilizace a nachází se zde archeologický komplex Taputapuatea marae. Ostrov je nazýván „vanilkový ostrov“ pro obrovské množství nekonečných vanilkových plantáží. Ostrov je Polynésany také nazýván „Havaiki“ (v překladu „Posvátný ostrov“).

Ostrovy Raiatea a Tahaa zřejmě v dávné minulosti tvořili jeden ostrov a podle legendy je od sebe oddělil posvátný úhoř.

Západ slunce na Raiatea

Západ slunce na Raiatea

Ostrov je rozdělen do tří správních obcí: Uturoa, Taputapuatea a Tumaraa.

Obyvatelé ostrova se živí převážně zemědělstvím, vyváží  se odsud vanilka, ananas a kokos.

Ve srovnání s jinými ostrovy je zde menší turistický ruch. Turistická infrastruktura zahrnuje penziony, dvě přímořské promenády.

Korály na Taha´a

Korály na Taha´a

V lagunách kolem ostrovů je bohatý podmořský život, jehož součástí je tzv. „Japonská zahrada“, v níž se vyskytují korály ve tvarů růží.

Návětrné svahy ostrova jsou pokryty tropickým deštným pralesem s horou Temehani. Na závětrných svazích jsou travnaté savany.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný zelený ostrov se sestrou Tahaa, kde jsou přenádherné korálové zahrady!

dne 2015-01-22 05:57:25

Ostrovy Raiatea a Tahaa byly jednou ze zastávek na naší plavbě po Francouzské Polynésii. Měli jsme zde 3 dny času, což bylo tak akorát. Vylodili nás na ostrově Raiatea, který je krásný a zelený. Oproti dalším atolům ve FP je také docela hornatý, což je skvělé, protože zde můžete udělat výšlapy na místní kopce, ze kterých je výhled, který vám vyrazí dech. Doporučuju si půjčit auto na 24 hodin a ostrov projet. Určitě si půjčte 4WD (náhon na všechna 4 kola), se kterým můžete projet i nezpevněné cesty a vyjet někam výše. Na 24 hodin si auto půjčte, protože tak budete moci jezdit i na západ slunce, který je tady opravdu překrásný. Nejprve jsme si chtěli půjčit skútr, ale rozmlouvali nám to kvůli bezpečnosti (že prý tady turisti mají často úrazy právě na skútrech kvůli lehce nepochopitelnému způsobu řízení místních, kluzkým cestám a tak dále).
Na ostrově Raiatea překvapivě nejsou pláže, viděli jsme snad jen jednu malinkou, takže kvůli plážím sem nemá smysl jezdit. Ale jsou tady vesničky a hrozně milí lidé. Byli jsme na prohlídce perlové farmy a pak plantáže na vanilku - bezva!
Co tady ale byl nejlepší zážitek byl výlet na sousední ostrov Tahaa. Jeli jsme na lodi a cestou jsme šnorchlovali s mantami a rejnoky, pak nás vzali na perlovou farmu a nakonec do korálových zahrad, kde jsme šnorchlovali asi 2 hodiny, což bylo hrozně málo! Strávili bychom zde celý den, jak to bylo neuvěřitelně nádherné. Lepší šnorchlování jsem v životě nezažil, je to tady něco úplně neuvěřitelného, vůbec se to nedá slovy popsat! Cena výletu byla 150 dolarů a byl to možná nejlepší zážitek z celé Francouzské Polynésie. Opravdu nádhera!Dovolená Raiatea a Taha´a

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Raiatea a Taha´a je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Raiatea a Taha´a či Last minute nabídek do Francouzské Polynésie.